REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Powstanie Warszawskie w pierwszym teaserze polskiego FPS-a "Enemy Front"

CI Games, twórcy m.in. "Sniper Ghost Warrior" i "Alien Rage", zaprezentowali dziś nowy zwiastun ich nadchodzącej produkcji - "Enemy Front", dynamicznego shootera osadzonego w realiach II wojny światowej. Film ukazuje jeden z najbardziej tragicznych aspektów polskiej historii - Powstanie Warszawskie oraz okrucieństwo niemieckich oddziałów wobec ludności cywilnej. 

06.03.2014
20:01
Powstanie Warszawskie w pierwszym teaserze polskiego FPS-a Enemy Front
REKLAMA

Trudny i ciekawy temat jak na zwiastun.Widzimy na nim zniszczoną Warszawę, która ma być jedną z ważniejszych i bardziej rozbudowanych lokacji gry. Z filmu niewiele natomiast można się dowiedzieć na temat rozgrywki i gameplay'u, może poza tym, że będzie próbą pokazania shootera osadzonego w czasach II wojny światowej z nieco innej perspektywy, niż większość tytułów na rynku.

REKLAMA

Twórcy "Enemy Front" zapewniają, że tytuł ten zaoferuje niespotykaną dotychczas w grach o takiej konwencji swobodę wyboru stylu gry i wykonywania zadań. Każdą misję będzie można ukończyć na różne sposoby: decydując się na snajperską walkę z dystansu, sabotaż, ciche eliminowanie kolejnych przeciwników czy klasyczne, otwarte starcia. Gracze wcielą się w postać amerykańskiego korespondenta wojennego polskiego pochodzenia, który bierze udział w najważniejszych akcjach antynazistowskich w całej Europie.

REKLAMA
Enemy Front_02

Przy pierwszej odsłonie "Sniper: Ghost Warrior" bawiłem się całkiem nieźle i CI Games ma ode mnie kredyt zaufania. Szczególnie, iż gra zapowiada się ciekawie. Rozbudowane lokalizacje i liczne możliwości przejścia misji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Samo podjęcie tematyki Powstania Warszawskiego też mnie kupuje. Czekam z niecierpliwością! Premiera "Enemy Front" zapowiedziana jest na lato 2014. Gra dostępna będzie na komputery PC oraz na konsole Xbox 360 oraz PS3.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA