REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Rewolucyjne zmiany w TVP. Przemysław Babiarz ma odejść z "Va banque"

W Telewizji Polskiej końca zmian nie widać. Na pierwszy ogień poszli dotychczasowi prezesi mediów publicznych, natomiast dzisiejsze "Wiadomości" mają zostać poprowadzone przez nowego dziennikarza. Wygląda na to, że rewolucji nie unikną również programy rozrywkowe - pojawiły się pierwsze informacje o zmianie prowadzących popularnych programów na antenie TVP.

21.12.2023
12:39
Rewolucyjne zmiany w TVP. Przemysław Babiarz ma odejść z "Va banque"
REKLAMA

We wtorek Sejm przyjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. W efekcie z funkcji prezesów odwołani zostali Mateusz Matyszkowicz (Telewizja Polska), Wojciech Surmacz (Polska Agencja Prasowa) i Agnieszka Kamińska (Polskie Radio). Zmiany nastąpiły również na samej antenie TVP - zamiast "Wiadomości", które zwyczajowo miały zostać wyemitowane o 19:30, na ekranie pojawił się Marek Czyż. Dziennikarz wygłosił wczoraj oświadczenie i zapowiedział zmiany w programie informacyjnym:

REKLAMA

Żaden polski obywatel, który finansuje działania telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. Czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji. (...) Zamiast propagandowej zupy chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. Obiecuję państwu, że to się właśnie od teraz zaczyna.

Zmiany w programach rozrywkowych TVP. Pierwsze doniesienia o zwolnieniach prezenterów

Okazuje się, że zmiany mają nastąpić nie tylko w programach informacyjnych, ale również rozrywkowych. Pojawiły się już pierwsze głosy, jakoby z TVP miał zniknąć Przemysław Babiarz. Znany komentator sportowy od 2020 roku prowadził również teleturniej "Va banque".

Nie wiadomo jeszcze czy program "Va banque", który prowadzi, zostanie zupełnie zdjęty z anteny, czy zmieni się prowadzący. Planowane są także zmiany przy programach "Jaka to melodia?" oraz "Tak to leciało". Tutaj najprawdopodobniej dojdzie do zmiany prowadzących jeszcze w styczniu

- zdradził informator portalu Pudelek.
Teleturniej "Va banque"

Po odejściu Roberta Janowskiego z programu "Jaka to melodia?" jego miejsce zajął najpierw Norbi, a od 2019 roku format prowadzi Rafał Brzozowski. Z kolei teleturniej "Tak to leciało!" prowadzą piosenkarz Sławomir Zapała oraz jego żona, Magdalena "Kajra" Kajrowicz. Co z innymi programami Telewizji Polskiej? Pudelek podaje, że o zwolnienia nie powinni się obawiać Karol Strasburger, gospodarz "Familiady" oraz Norbi i Izabella Krzan, prowadzący teleturnieju "Koło Fortuny". Posadę ma zachować także Łukasz Nowicki, gospodarz formatu "Postaw na milion".

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekrany z filmu "Program Drugi - Va Banque z 7 marca 2023 roku" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA