REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Super Mario Bros. Film" to gigantyczny sukces. Zarobił tyle pieniędzy, że padł rekord

Śmiało można powiedzieć, że bracia Mario i Luigi, duet włosko-amerykańskich hydraulików podbija świat. Adaptacja gry wideo Nintendo uplasowała się w czołówce, jeśli chodzi o rekordy box office, nie tylko wśród filmów animowanych. Co stoi za sukcesem "Super Mario Bros. Film"?

12.04.2023
11:11
To największy globalny debiut w historii filmów animowanych. "Super Mario Bros. Film" wskoczył na najwyższy poziom
REKLAMA

Prognozy były bardzo optymistyczne, ale tego chyba nikt się nie spodziewał. The Hollywood Reporter poinformował, że adaptacja kultowej gry wideo Nintendo "Super Mario Bros." w ciągu pięciodniowego debiutu w Stanach Zjednoczonych zarobiła ponad 204 miliony dolarów. Dodając do tego 171 milionów dolarów przychodu z zagranicznych pokazów m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii czy Meksyku, łączna suma dochodu z filmu o Mario i Luigim wynosi nieco ponad 375 milionów dolarów, co sprawia, że "Super Mario Bros. Film" rozbija tegoroczny bank.

REKLAMA

Super Mario Bros. Film pobija globalne rekordy. Mario wywalczył zaskakujące wyniki

Pytanie brzmi - skąd biorą się te ogromne liczby? Odpowiedź jest prosta - najnowszy film wytwórni Illumination Entertainment i Universal Pictures przyciągnął do kin nie tylko najmłodszych widzów, ale i wszystkie pokolenia, które kiedykolwiek miały styczność z serią kultowych gier wideo o hydrauliku Mario, istniejącej od 1983 roku.

Mario od Nintendo i Shigeru Miyamoto stał się kulturową ikoną, która urzekła pokolenia. Sprawiło to, że Super Mario Bros. Film przyciągnął niezwykle szeroką i entuzjastyczną publiczność do kin na całym świecie

- skomentował szef dystrybucji krajowe studia Universal Pictures, Jim Orr.
Zwiastun filmu "Super Mario Bros. Film"

O sukcesie adaptacji gry wideo świadczą nie byle jakie liczby. Film ustanowił wiele rekordów, wśród których można wymienić największe światowe otwarcie wszech czasów dla filmu animowanego. "Super Mario Bros." z 375 milionami dochodu goni film "Sing 2" z 2021 roku z wynikiem niemal 413 milionów dolarów oraz tegoroczną animację "Kot w butach: Ostatnie życzenie", która zarobiła ponad 480 milionów dolarów. Ponadto uplasował się na 2. miejscu, jeśli chodzi o otwarcie krajowe oraz międzynarodowe, w pierwszym przypadku deklasując film animowany "Gdzie jest Dory", a w drugim - trafiając tylko jedno miejsce za "Krainą Lodu II".

To było ryzyko, które w pełni się opłaciło.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę fakt, że pełnometrażowy film "Super Mario Bros." z 1993 roku odniósł komercyjną porażkę, nie ma co się dziwić, że Nintendo niechętnie udzielało licencji na adaptacje filmowe swojej gry wideo. Teraz, zarówno wytwórnia, jak i twórcy, mogą otwierać szampana, bo przebicie w tym roku nawet filmu Marvela "Ant-Man i Osa: Kwantomania", który na świecie zadebiutował z kwotą ponad 225 miliona dolarów to ogromny sukces.

W Polsce film "Super Mario Bros." zadebiutuje 26 maja 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA