REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Walentynki na Netfliksie. Wybieramy najlepsze filmy romantyczne

Chociaż pewnie niektórzy zamiast walentynek woleliby spędzić po raz drugi tłusty czwartek, obok święta miłości nie da się przejść obojętnie - trudno przecież nie zauważyć, że nagle wszystko jest w kształcie serca. Można oczywiście przespać ten dzień, ale czy trzeba? Walentynki to przecież wspaniała okazja, by ze swoim partnerem lub partnerką, ale też w gronie przyjaciół, z psem czy nawet w pojedynkę zorganizować seans filmowy i rzucić okiem na to, jakie walentynkowe produkcje proponuje Netflix.

14.02.2024
8:15
netflix filmy na walentynki top 10
REKLAMA

Nie od dziś wiadomo, że istnieją dwa obozy: ci, którzy kochają walentynki oraz ci, którzy niezbyt za nimi przepadają. Nie każdy lubi tę słodkopierdzącą atmosferę, różowo-czerwony świat i bombonierki w kształcie serca. Ale! Nadszedł taki moment, że śmiało można powiedzieć: walentynki to bardziej święto miłości, aniżeli zakochanych. I chociaż miłością należy obdarowywać zarówno innych, jak i siebie, najczęściej jak tylko się da, to w ten wyjątkowy dzień należy otoczyć się nią jeszcze bardziej. Dlatego warto spędzić dziś czas miło i przyjemnie - pójść na długi spacer, zorganizować wypad do kina, zarezerwować stolik w ulubionej ramenowni, zabrać się za nową książkę, zjeść coś słodkiego (przypominam, że pączka można zjeść nie tylko w tłusty czwartek) albo zostać w domu i zerknąć na produkcje Netfliksa, dzięki którym zatopicie się w atmosferze miłości, ciepła i dobrych momentów.

REKLAMA

Netflix - najlepsze filmy na walentynki: Serce w chmurach

Bohaterką produkcji "Serce w chmurach" jest Hadley (Haley Lu Richardson). Kiedy kobieta spóźnia się na lot z Nowego Jorku do Londynu, przypadkiem spotyka na lotnisku Olivera (Ben Hardy), który błyskawicznie wpada jej w oko. Po długiej nocy, którą para spędza w samolocie, lądują na Heathrow, gdzie zostają rozdzieleni. Okazuje się wówczas, że odnalezienie się w chaosie jest niemożliwe. I tylko interwencja losu może sprawić, by współpasażerowie zamienili się w bratnie dusze.

Netflix: zwiastun filmu "Serce w chmurach"

Nic do ukrycia

Fabuła filmu "Nic do ukrycia" skupia się na grupie starych przyjaciół i ich partnerów, którzy pewnego wieczoru spotykają się na przyjęciu zorganizowanym przez Marie (Berenice Bejo) i Vincenta (Stephane De Groodt). Po wysłuchaniu historii o kobiecie, która dowiedziała się o romansach swojego męża po tym, gdy po jego śmierci przejrzała jego wiadomości na telefonie, goście postanawiają zrobić to samo - zdejmują blokady ze swoich telefonów i rozpoczynają grę. Polega ona na tym, że wszyscy kładą swoje komórki na środek stołu i od tego momentu wszelkie wiadomości, e-maile i połączenia będą musiały być udostępnione innym. W miarę rozwoju gry coraz więcej tajemnic wychodzi na światło dzienne, stawiając pod znakiem zapytania przyjaźnie uczestników oraz ich małżeństwa.

Netflix: zwiastun filmu "Nic do ukrycia"

Ostatni list od kochanka

"Ostatni list od kochanka" przedstawia dwie przeplatające się historie osadzone w teraźniejszości i przeszłości. Bohaterką produkcji jest ambitna dziennikarka Ellie Haworth (Felicity Jones), która odkrywa sekretne listy miłosne z 1965 r. i postanawia rozwiązać zagadkę związanego z nimi zakazanego romansu. Poznaje zatem historię miłości żony bogatego przemysłowca, Jennifer Stirling (Shailene Woodley), oraz Anthony'ego O'Hare (Callum Turner), reportera finansowego piszącego artykuł o jej mężu. Kiedy w życiu Ellie pojawia się ujmujący i bezpretensjonalny archiwista (Nabhaan Rizwan), mężczyzna pomaga dziennikarce odnaleźć kolejne listy.

Netflix: zwiastun filmu "Ostatni list od kochanka"

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Lara Jean (Lana Condor), bohaterka filmu "Do wszystkich chłopców, których kochałam", to uczennica klasy maturalnej. W pudle na kapelusze, które dostała od swojej matki, dziewczyna trzyma listy miłosne adresowane do swoich byłych obiektów westchnień. W ten sposób Lara Jean chciała wyleczyć się z niechcianego uczucia. Pewnego dnia okazuje się, że pudło z pięcioma listami zostało ukradzione, a jego zawartość - wysłana do adresatów. I wszystko można by było nawet obrócić w żart, gdyby nie to, że wśród wszystkich chłopców, których Lara Jean darzyła uczuciem, znajduje się były chłopak jej starszej siostry.

Netflix: zwiastun filmu "Do wszystkich chłopców, których kochałam"

Poza wszechświat

"Poza wszechświat" to dramat romantyczny, który skupia się na utalentowanej pianistce Ninie (Giulia Be). Kobieta zmaga się z toczniem rumieniowatym, chorobą autoimmunologiczną, która zaatakowała jej nerkę. Nina, ku swojemu zaskoczeniu, nawiązuje bliższą relację z Gabrielem (Henry Zaga), czyli jednym z opiekujących się nią lekarzy. Młody mężczyzna pomaga jej stanąć na nogi i przezwyciężyć obawy związane z jej występem w Sao Paulo.

Netflix: zwiastun filmu "Poza wszechświat"

Nie ma drugiej takiej

Produkcja "Nie ma drugiej takiej" skupia się na Abbie (Gugu Mbatha-Raw), która otrzymuje niespodziewaną i okrutną diagnozę - nieuleczalny rak. W obliczu niepewnej przyszłości Abbie postanawia znaleźć swojemu narzeczonemu Samowi (Michiel Huisman) nową dziewczynę, która mogłaby się nim zaopiekować.

Netflix: zwiastun filmu "Nie ma drugiej takiej"

Zakochany do szaleństwa

Carla (Susana Abaitua) to tajemnicza i enigmatyczna bohaterka filmu "Zakochany do szaleństwa", która spędza fantastyczną noc z Adrim (Alvaro Cervantes). Mężczyzna postanawia zgłosić się do szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa dziewczyna, by znów ją zobaczyć, jednak jego decyzja ma poważniejsze konsekwencje, niż mógł się spodziewać.

Netflix: zwiastun filmu "Zakochany do szaleństwa"

Nasze noce

W filmie "Nasze noce" Robert Redford i Jane Fonda wcielili się w Addie i Louisa, wdowę i wdowca, którzy najlepsze lata, największe szaleństwa i najpiękniejsze marzenia mają już za sobą. I choć żyją dostatnio w swoich pełnych pamiątek domach, doskwiera im samotność. Są jednak swoimi sąsiadami, którzy nawiązują niezobowiązujący romans, by po prostu móc mieć kogoś blisko siebie. W miarę rozwoju ich znajomości relacja obojga przeradza się jednak w coś znacznie poważniejszego.

Netflix: zwiastun filmu "Nasze noce"

Weselny tydzień

W komedii "Weselny tydzień" Adam Sandler wciela się w przykładnego ojca, który mimo nalegań zamożniejszego ojca pana młodego (Chris Rock), chce zapłacić za wesele swojej córki za wszelką cenę. Tymczasem ogrom nieszczęść zmusza obu ojców i ich rodziny do wspólnego przetrwania tygodnia, który okaże się być najdłuższym w ich życiu.

Netflix: zwiastun filmu "Weselny tydzień"

Między życiem a śmiercią

REKLAMA

Główną bohaterką filmu "Między życiem a śmiercią" jest nastoletnia Tessa (Joey King), która przez całe dzieciństwo tułała się między różnymi rodzinami zastępczymi. Kiedy dziewczyna traci wiarę w to, że kiedykolwiek zasłuży na miłość, spotyka Skylara (Kyle Allen), ucznia ostatniej klasy liceum z sąsiedniego miasta. Wtedy wszystko się zmienia. Gdy jednak serce Tessy zaczyna bić szybciej, chłopak ginie w wypadku samochodowym, a po tragedii dziewczyna zaczyna podejrzewać, że Skylar próbuje skontaktować się z nią z zaświatów.

Netflix: zwiastun filmu "Między życiem a śmiercią"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA