REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mamy pierwsze opinie na temat "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy". Duże zaskoczenie

Widzowie z całego świata czekali na ten moment od kilku lat. Już w tym tygodniu na Amazon Prime Video pojawią się premierowe odcinki nowego serialu fantasy na bazie twórczości J.R.R. Tolkiena. "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" budzi olbrzymie kontrowersje jeszcze przed swoją premierą, dlatego większość fanów powieści spodziewało się słabych recenzji. Tymczasem pierwsze opinie są wyjątkowo pozytywne.

29.08.2022
7:22
władca pierścieni pierścienie władzy pierwsze opinie
REKLAMA

Za zaledwie kilka dni pierwsze dwa odcinki serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" zadebiutują w ofercie Amazon Prime Video. Mogłoby się wydawać, że mało kto wiąże z tą produkcją jakiekolwiek nadzieje - tymczasem do sieci trafiają właśnie pierwsze opinie o serialu. Dziennikarze, krytycy i fani Tolkiena... nie szczędzą pochwał!

REKLAMA

Embargo na opinie w social mediach na temat dwóch pierwszych odcinków "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy", które niektórzy mieli już okazję obejrzeć, wygasło. W sieci pojawiają się wypowiedzi zawodowych krytyków, znanych dziennikarzy i fanów prozy Tolkiena - internetowych twórców. Bzdury o tym, że Jeff Bezos wpada w panikę przed premierą serialu, zostaną zapewne zastąpione bzdurami o tym, że dał recenzentom w łapę - jak na razie twitterowe oceny są bowiem jednogłośnie entuzjastyczne. Zdaniem osób, które mają pierwsze odcinki za sobą, naprawdę mamy do czynienia z bardzo dobrym serialem.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to znakomity serial?

Oczywiście, wciąż mówimy o odczuciach po seansie tylko pierwszych dwóch epizodów - być może odbiór ulegnie zmianie po zapoznaniu się z całością sezonu. Póki co mamy jednak do czynienia z sytuacją, w której w sieci nie sposób znaleźć choć jednej negatywnej opinii.

O ile po publikacji pierwszych zwiastunów miałem wrażenie, że cały ten absurdalny budżet produkcji jest właściwie niedostrzegalny, o tyle ostatnie trailery prezentowały się już znacznie, znacznie lepiej (abstrahując od tego, że na poziomie fabularnym nie wynikało z nich absolutnie nic).

Komentujący twierdzą, że ostatecznie serial naprawdę zachwyca wizualnie. Plenery, krajobrazy, kostiumy, detale i wielki rozmach - podobno rzeczywiście widać, na co poszła cała ta kasa. "Pierścienie Władzy" wyglądają jak prawdziwa kinowa superprodukcja; są doświadczeniem, z którym zdecydowanie najlepiej byłoby zapoznać się na sali kinowej.

Najczęściej powtarzanym słowem jest "epicki" - tyczy się ono właściwie każdej sfery produkcji. Budowa i wizja świata przedstawionego ma skutecznie oddawać klimat i magię świata J.R.R. Tolkiena - twórcy ponoć poradzili sobie z tym nie gorzej, niż Peter Jackson. Pochwały zgarniają też autorskie pomysły, które scenarzyści zgrabnie wprowadzili do świata i fabuły, nie zaburzając tolkienowskiego ducha. Co ciekawe, również w stronę CGI płyną same superlatywy - choć w trailerach wydawały mi się zbliżone do nienaturalnej cukierkowości w stylu "Hobbitów", finalnie okazują się satysfakcjonującym mariażem rozwiązań praktycznych i komputerowych, wyznaczającym nowe standardy dla podobnych seriali fantasy w przyszłości. Z drugiej strony, reżyserzy nie stronili od wizualnych aluzji do kinowej trylogii.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - zwiastun

Co najważniejsze, również warstwa fabularna cieszy się uznaniem. To udane i angażujące rozpoczęcie historii - opowieść zapowiada się na utrzymaną w poważnym tonie, wielowarstwową i rozbudowaną, ale też, o dziwo, nieśpieszną. Twórcy nie przytłaczają nadmiarem wydarzeń, akcji czy wątków, powoli kładąc fabularne podwaliny i skupiając się na bohaterach. Warto też dodać, że komentujący wręcz uwielbiają Moryfydd Clark w roli Galadrieli, określając ją mianem najjaśniejszej gwiazdy serialu.

REKLAMA

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" zadebiutują już 2 września. A poniżej znajdziecie więcej pochwał - wśród entuzjastów znalazł się również... Neil Gaiman. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

*Tekst pierwotnie ukazał się 24 sierpnia i został zaktualizowany.

**Autorem zdjęcia głównego jest Ben Rothstein/Amazon Studios.REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA