REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Agnieszka Szydłowska odeszła w atmosferze skandalu z radiowej Trójki. Teraz do niej wraca

Agnieszka Szydłowska powraca do radiowej Trójki. Dziennikarka obejmie stanowisko szefowej kultowego kiedyś radia, które za czasów rządów PIS straciło wiernych fanów. Szydłowska odeszła z niego po aferze z Markiem Niedźwieckim. Za czasów rządów PIS Szydłowska została zwolniona też z hukiem z TVP Kultura.

03.01.2024
14:28
Agnieszka Szydłowska wraca do Trójki
REKLAMA

Agnieszka Szydłowska zostanie nową szefową radiowej Trójki. Choć nie wszystkim może podobać się to, w jaki sposób politycy przeprowadzają rewolucję w mediach publicznych, wierni fani Trójki, którzy słuchali jej przed rządami PIS ucieszyli się z powrotu dziennikarki. Widać to w mediach społecznościowych, gdzie nie brakuje pełnych nadziei wpisów, że z pomocą Szydłowskiej może da się odzyskać "stare radio", choć jak twierdzą fani, łatwo nie będzie odzyskać zaufanie "starych" słuchaczy.

REKLAMA

Więcej o TVP przeczytasz w Spider's Web:

Agnieszka Szydłowska nową szefową radiowej Trójki. Zajmie miejsce Marcina Wąsiewicza.

Agnieszka Szydłowska zajmie miejsce Marcina Wąsiewicza, który od ponad dwóch lat kieruje radiową Trójką i jest piątym dyrektorem w ciągu ostatnich trzech lat. Agnieszka Szydłowska z radiem związana była przez 15 lat, gdzie prowadziła takie programy jak m.in. "Program Alternatywny" i weekendowe pasmo "Radiowy Tom Kultury". Odeszła z radiowej Trójki po dużej aferze z Markiem Niedźwieckim. w 2020 roku. Przypomnijmy, że Szydłowska pożegnała się z radiem po tym, gdy zwolnił się Marek Niedźwiecki. Legendarnemu dziennikarzowi zarzucono manipulację przy wynikach Listy Przebojów Trójki. Unieważniono wtedy piątkową listę. Na jej podium znalazła się piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Właśnie w tym czasie z Trójki odeszło wielu świetnych dziennikarzy, którzy murem stanęli za Niedźwieckim.

Agnieszka Szydłowska

Z TVP Kultura Szydłowska została zwolniona z hukiem przez telefon

Szydłowska na swoim koncie ma też głośne odejście z TVP Kultura. Prowadziła tam m.in. cykl "Niedziela z...". Z telewizji publicznej została zwolniona telefonicznie.

REKLAMA

Po 15 latach pracy, wielu godzinach potu i wspaniałości zwolnienie mnie z TVP Kultura (przez telefon) trwało 2 minuty. Alleluja! - pisała w mediach społecznościowych.

Odejście z radiowej Trójki w 2020 roku było dla Szydłowskiej bardzo trudne. Jak wtedy podkreślała, "urodziła się do radia publicznego, bo misję ma we krwi". Jak wyznała, ostatnim akordem była dla niej pandemiczna ramówka. Zaorała naszą antenę pozbawiając słuchaczy ulubionych programów. I - nad czym bardzo ubolewam - dostępu do informacji kulturalnych i wymiany myśli - pisała. Co było dalej - wiecie. Marek, Hirek, Marcin. Kontynuacja niechlubnej wyliczanki - podkreślała, nawiązując do odejścia starej gwardii dziennikarzy z radia. Sama zainteresowana na razie w żaden sposób nie odniosła się do ponownego radiowego powrotu. W ostatnim czasie Agnieszka Szydłowska pracowała dla radia Newonce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA