REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Świetne filmy i seriale w topce Amazona. Nie wiem tylko, co tam robi ten badziewny horror

Szukacie czegoś do obejrzenia na weekend? Wejdźcie na Amazon Prime Video i z topki najpopularniejszych tytułów w tym tygodniu wybierzcie... cokolwiek. No prawie. Jeden (na 10!) tytuł na pewno nie zasługuje na waszą uwagę.

10.02.2024
10:01
amazon prime video co obejrzeć najpopularniejsze
REKLAMA

Tak, każdy ma swój gust i lubi co innego. Nic jednak nie odzwierciedla tego lepiej niż tegotygodniowo topka najpopularniejszych tytułów na Amazon Prime Video w Polsce. Mieni się bowiem różnorodnością bardziej niż seriale Netfliksa. Ktoś komuś kopie tyłki, ktoś przeprowadza nas po piekle, ktoś inny się zakochuje, a jeszcze ktoś inny gra mecz. Słowem: dzieje się dosłownie wszystko. Cokolwiek by wam w duszy nie grało, znajdziecie tu coś dla siebie.

Wiadomo, że wśród polskich użytkowników Amazona nie brakuje miłośników dobrej rozpierduchy. Kiedyś namiętnie oglądali wszystkie części "Johna Wicka" i ich spin-off "The Continental", a dzisiaj mogą się zrelaksować przy "Reacherze", "Przerwanym locie" czy "Mr. & mrs. Smith". Ten ostatni wybierają zresztą najczęściej. To w końcu nowy serial platformy nie tylko z gwiazdorską obsadą, ale też zainspirowany filmem z Angeliną Jolie i Bradem Pittem. W dodatku zbiera świetne recenzje i może się pochwalić 88 proc. pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes.

REKLAMA

Amazon Prime Video - co oglądają Polacy?

Wszystkie odcinki "Mr. & mrs. Smith" naraz wpadły na Amazon Prime Video, przez co użytkownicy już od ponad tygodnia mogą je oglądać naraz. Fani "Hazbin Hotel" nie mieli tego szczęścia. Ta animacja dla dorosłych zadebiutowała w połowie stycznia, a jej finał pojawił się na platformie dopiero niedawno. Warto było na niego czekać! Cała produkcja o księżniczce piekieł, która wraz z grupą potępieńców stawia czoła chamskim i prostackim aniołom, od samego zresztą początku trzyma wysoki poziom. Może się bowiem pochwalić butą i arogancją "Miasteczka South Park", głębią swoich piosenek wprawiając jednocześnie Disneya w zakłopotanie.

Hazbin Hotel - Amazon Prime Video

"Hazbin Hotel" rozgrzewa użytkowników Amazona, a do pieca dokłada "Piękna katastrofa". Nie jest to typowo dobry film, tylko coś, co nazwalibyśmy raczej guilty pleasure. Ten młodzieżowy romans ma mocny ninetiesowy vibe. W końcu zrealizował go Roger Kumble, reżyser dwóch pierwszych "Szkół uwodzenia". Konwencje gatunkowe nakładają się więc tu na siebie, a fabularne głupotki są fetyszyzowane. Lepszej produkcji na weekendowe odmóżdżenie nie znajdziecie.

O wiele poważniejsze jest natomiast "Złoto". To teatr jednego aktora, ale za to jakiego! Zac Efron po raz kolejny udowadnia, że nie jest już "chłoptasiem z "High School Musical"". Jego bohater mierzy się tu z przeciwnościami pustynnej natury i przebiegłymi złodziejami, broniąc znalezionego samorodka. Nie jest to kino łatwe, ale satysfakcjonujące jak cholera.

Na liście najpopularniejszych tytułów Amazon Prime Video w tym tygodniu znalazło się jeszcze koreańska czarna komedia z domieszką fantasy "Marry My Husband", nowy wciąż jeszcze trwający serial "Ekspatki" i pełen sportowych emocji dokument sportowy "Legia. Do końca". To te właśnie produkcje dopełniają pejzaż zestawienia, który psuje "Czarny telefon".

Legia. Do końca - Amazon Prime Video

"Czarny telefon" to horror spod sztancy Blumhouse'a. Co to oznacza? W teorii: bardziej od przemocy i innych atrakcji kina grozy liczy się tu klimat. W praktyce wychodzi jednak nudny i nadęty snuj. 13-letni chłopak próbuje wydostać się z piwnicy, w której przetrzymuje go typ w głupiej masce. Pomagają mu w tym duchy poprzednich ofiar oprawcy. Mamy więc do czynienia z materiałem dobrym na krótkometrażówkę, rozciągniętym na ponad 1,5 godz. Najstraszniejsze przy tym filmie jest zrozumienie, ile ciekawszych rzeczy można było zrobić w tym czasie.

REKLAMA

Amazon Prime Video - najpopularniejsze w tym tygodniu:

 1. Mr. & mrs. Smith
 2. Reacher
 3. Hazbin Hotel
 4. Piękna katastrofa
 5. Złoto
 6. Czarny telefon
 7. Przerwany lot
 8. Marry My Husband
 9. Ekspatki
 10. Legia. Do końca
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA