REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Arma coraz bardziej Steamowa: DayZ już tam jest, a Arma 3 będzie exclusivem platformy

ArmA, tworzona początkowo jako jeszcze bardziej hardkorowy następca Operation Flashpoint, to już na tyle odrębna gra, że nawet mody do niej stają się pełnoprawnymi produkcjami. Ostatnio pogłębia się współpraca serii z usługą Steam, o czym świadczą losy trzeciej części, a także popularnego wariantu DayZ.

22.02.2013
15:06
Arma na Steam: DayZ już jest, a Arma 3 będzie dostępna tylko tam
REKLAMA
REKLAMA

Rzućmy najpierw okiem na mod survivalowy, czyli wspomniane właśnie DayZ. Kto jeszcze nie wie: tak, jak dzień D to pamiętne (jeśli nie z historii, to chociażby z MoH: Allied Assault) lądowanie w Normandii, tak "dzień Z" jest walką o przeżycie w świecie opanowanym przez Zombie. Będący początkowo jedynie fanowskim dodatkiem, wkrótce stał się tak popularny, że ma szansę zrobić karierę jako osobna gra. Już teraz DayZ jest dostępny na platformie Steam, co tylko świadczy o tym, że projekt jest rzeczywiście poważnym przedsięwzięciem. Wymagania sprzętowe poniżej:

Wymagania minimalne:
Procesor Intel Core 2,4 GHz lub AMD Dual-Core Athlon 2,5 GHz
Pamięć 1 GB
Grafika Nvidia Geforce 8600GT lub ATI Radeon 3650 lub szybsza z obsługą Shader Model 3 oraz 512 MB VRAM
DirectX®: DirectX 9.0c
HDD: 10 GB wolnego miejsca

Wymagania zalecane:
Procesor Intel Core i5 lub AMD Athlon Phenom X4, lub szybszy
Pamięć 2GB
Grafika Nvidia Geforce GTX 260 lub ATI Radeon HD 5770 lub szybsza z obsługą Shader Model 3 oraz 896 MB VRAM
DirectX®: DirectX 9.0c
HDD: 20 GB wolnego miejsca

REKLAMA

Kolejną, nieco bardziej zaskakującą wiadomością jest fakt, że Arma 3 będzie tytułem bardzo ekskluzywnym. Zgodnie z potwierdzeniem Bohemia Interactive, nie dość, że będzie dostępna tylko dla graczy pecetowych, to jeszcze tylko za pośrednictwem usługi Steam. Autor informacji podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że część fanów będzie niezadowolona z takiej decyzji, jednak niesie ona ze sobą masę zalet. Po pierwsze, gracze będą błyskawicznie otrzymywać wszelkie patche i dodatki. Co ważniejsze, pozwoli to skuteczniej wyeliminować nielegalne kopiowanie nowej Arma.

Co sądzicie o takiej, kompletnej cyfryzacji rynku? Na razie możemy przerzucać się oczekiwaniami, jak wszystko wyjdzie w praniu dowiemy się już po premierze trzeciej części, czyli jeszcze w tym roku kalendarzowym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA