REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Afera o "Dziewczyny z Dubaju". Audiobooki wycofane z księgarni

Niedawno duża afera dotknęła Piotra Krysiaka, autora książki "Dziewczyny z Dubaju 2". Omenaa Mensah zdecydowała się pozwać Krysiaka za to, że jej zdaniem publikacja godzi w dobre imię nie tylko jej, ale też jej firmy charytatywnej. To jeszcze nie wszystko. Jak się okazuje, jedna z popularnych księgarni internetowych oferujących audiobooki wycofała ze sprzedaży obie części książki "Dziewczyny z Dubaju".

04.08.2023
8:09
Książka "Dziewczyny z Dubaju 2"
REKLAMA

Choć dzięki niedawnej aferze z Mensah książka Piotra Krysiaka znów zdobyła popularność, nad dwiema publikacjami autora, "Dziewczyny z Dubaju" oraz "Dziewczyny z Dubaju 2" zebrały się czarne chmury. Mowa tutaj bynajmniej nie o pozwie Omeny Mensah, która miała rozpoznać siebie w książce, a o wycofaniu publikacji Krysiaka z księgarni internetowej Audioteka, oferującej audiobooki.

REKLAMA

Książka "Dziewczyny z Dubaju 2" wycofana ze sprzedaży.

Czytaj też: Omenaa Mensah ostro walczy w sądzie z autorem "Dziewczyn z Dubaju 2". Nowe fakty w sprawie

Podjęliśmy decyzję o wyłączeniu ze względu na ostatnie kontrowersje wokół obu tytułów - zacytował Piotr Krysiak wiadomość mailową. Krysiak uznał to za "cenzurę rodem z PRL", podkreślając, że jest to groteskowy argument, ale też absurdalny oraz śmieszny. Krysiak ubolewa też, że pierwsza część książki bardzo dobrze sprzedawała się kilka lat temu i trudno szukać wokół niej kontrowersji, a mimo to również wycofana została ze sprzedaży.

Audioteka pięć lat zarabiała na sprzedaży audiobooka »Dziewczyny z Dubaju«. Kontrowersji w stosunku do pierwszej części trudno się dziś doszukać. Z kolei audiobook drugiej części książki Audioteka z satysfakcją sprzedawała od 20 maja br. (data premiery audiobooka) do 3 lipca - wyjaśniał.

Screen z profilu Piotra Krysiaka/ Facebook
REKLAMA

Krysiak wycofał wszystkie książki z Audioteki

Dziennikarz i pisarz zapowiedział też, że zdecydował się wycofać wszystkie książki z Audioteki. Księgarnia od momentu premiery sprzedała 136 sztuk książki za ok. 3400 zł. Teraz Krysiak stwierdził, że będzie bezpłatnie udostępniać najnowszą książkę "Dziewczyny z Dubaju 2" w mediach społecznościowych. Podkreślił też, że każdy, kto udostępni jego post z fragmentami książki, otrzyma ją w wersji do słuchania za darmo. Dziennikarz zapowiedział, że nie musi już zarabiać na tej książce, natomiast bardzo chce, aby jak najwięcej ludzi, w tym młodych dziewczyn, zobaczyło, "co wynika z pójścia na łatwiznę" i po prostu ją przeczytało.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA