REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Członek TVP oburzony, że na Eurowizję trafiła piosenka o pośladkach. Internauci: nie rozumiesz tekstu

Festiwal Piosenki Eurowizji wzbudza wielkie emocje, tym bardziej polskie piosenki, które zawalczą o reprezentowanie naszego kraju w konkursie. Rada programowa TVP oceniła jedną z nich jako "skandaliczną oraz obsceniczną". Chodzi dokładnie o utwór Ahleny "Booty". Zdaniem Janusza Daszczyńskiego, członka rady programowej, ta piosenka nie powinna znaleźć się w tym zestawieniu. Daszczyński dał upust swoim emocjom na Facebooku, lecz został skrytykowany przez internautów. Chciał pan skompromitować Ahlenę, a skompromitował pan siebie - zagrzmieli internauci.

24.02.2023
8:59
eurowizja 2022 polska gdzie oglądać
REKLAMA

Członkowie rady programowej Telewizji Polskiej poświęcili gorącą dyskusję anglojęzycznej piosence Ahleny "Booty". Zastanawiano się, jak w ogóle publiczny nadawca dopuścił ją do preselekcji. Jak określił Janusz Daszczyński, członek rady programowej, dopuszczenie piosenki do walki w konkursie Eurowizji jest skandalicznym niedopatrzeniem, a piosenka nigdy nie powinna trafić do preselekcji.

REKLAMA

Daszczyński dał upust swoim emocjom na Facebooku. Internauci skrytykowali członka rady programowej.

Daszczyński nieźle się zirytował, a na Facebooku przytoczył słowa utworu "Booty", podkreślając, że piosenka " jest o dupie", co jest kompletnym upadkiem. Wpis Daszczyńskiego został mocno skrytykowany przez internautów, którzy zarzucili mu niezrozumienie tekstu "Booty". Zdaniem ludzi piosenka Ahleny ma opowiadać o ruchu body positive i pozytywnym postrzeganiu siebie. Internauci stwierdzili też, że tekst utworu udostępniony przez Daszczyńskiego jest żywcem zdjęty z translatora Google. Inni z kolei udostępniali hasztag #ręcepreczoddupy.

Przedstawiciele TVP zgodzili się też, że tekst piosenki może być problematyczny. Niewykluczone, że "Booty" zostaną usunięte z preselekcji, a piosenka zastąpiona innym utworem rezerwowym. Daszczyński oburza się, że TVP powinna trzymać odpowiedni poziom w warstwie tekstowej prezentowanych utworów na Eurowizję, a tego nie robi. Podkreśla, że prezentowanych piosenek słuchają bardzo młodzi słuchacze, co może negatywnie wpłynąć na ich psychikę.

26 lutego wybrana zostanie polska piosenka reprezentująca Eurowizję

REKLAMA

Tymczasem utwór, który reprezentować będzie Polskę w Konkursie Eurowizji wyłoniony zostanie 26 lutego podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!. O tym, kto będzie reprezentantem Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, zdecydują ostatecznie widzowie w głosowaniu SMS oraz jury złożone z osobowości muzycznych i medialnych oraz znawców tematyki eurowizyjnej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA