REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najgorzej oceniany serial HBO Max został przedłużony. "Velma" dostanie 2. sezon

Oficjalnie potwierdzono, że "Velma", mimo drastycznie niskich ocen od widzów, otrzymała zielone światło na kontynuację i powróci z 2. sezonem już nie na platformie HBO Max, a w nowym serwisie Max. Czy jedna z najbardziej hejtowanych produkcji zdoła odczarować pierwsze złe wrażenie z poprzedniego sezonu?

16.06.2023
11:20
Najgorzej oceniany serial HBO Max został przedłużony. "Velma" dostanie 2. sezon
REKLAMA

To news, który z pewnością dla większości widzów może być niemałym zaskoczeniem. "Velma", na którą już po pierwszym odcinku wylało się wiadro pomyj i lawina krytyki, dostanie kontynuację. Spin-off, który zadebiutował na platformie HBO Max w styczniu tego roku zebrał bardzo surowe noty - na ten moment na Filmwebie został on oceniony na 2,1 przy prawie 3 tysiącach ocen. Opinie o kreskówce jeszcze gorzej prezentują się na IMDb, bo przy 73 tysiącach ocen została oceniona na 1,6. Czy słusznie?

REKLAMA

Serial ma z pewnością wiele wad, które dotyczą m.in. żenujących dialogów, opartej na stereotypach głównej bohaterki czy prymitywnego humoru. Widzom "Velma" podpadła też pod innym względem - w kreskówce zabrakło mianowicie jednego elementu, który spajał całą ekipę przyjaciół - Scooby'ego-Doo. Ale nie ma się co łudzić, prawdopodobnie ogromna część ocen ma związek także z najprostszym rodzajem hejtu, który dotyczył choćby innego koloru skóry bohaterów animacji, co niemal zawsze jest gorącym tematem wśród twardo stojących przy materiale źródłowym komentujących.

Mimo najgorszych ocen i opinii na temat serialu, okazało się jednak, że twórcy postanowili zrobić widzom niespodziankę i przedłużyć "Velmę" o kolejny sezon, o czym poinformowano podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

"Velma" dostanie 2. sezon. Kontynuacja zadebiutuje na platformie Max

"Velma" w wersji dla dorosłych zadebiutowała na platformie HBO Max w styczniu tego roku i odniosła jeden sukces: sporą oglądalność. Miał on zapewne związek z tym, że widzowie z ciekawości kliknęli w premierowy odcinek, by zobaczyć, w jaką stronę pójdzie spin-off (a poszedł on raczej w tę gorszą, niż lepszą). Mimo wszystko twórcy postanowili przedłużyć prequel "Scooby'ego-Doo" na kolejny sezon i kontynuować opowieść o tym, jak powstał gang Mystery Inc.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy na temat "Velmy" entuzjastycznie wypowiedziała się Suzanne Makkos, wiceprezeska wykonawcza ds. komedii i animacji dla dorosłych dla Max i Adult Swim w WarnerMedia:

Seriale, które tworzymy w Max, opierają się na grafice i głosie, a postacie i komedia są najważniejsze. Zawsze szukamy odważnej komedii z sercem i pazurem, różnorodnych i inkluzywnych programów z fundamentalnym rezonansem tematycznym i projektem postaci, który pokazuje rękę artysty. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę podzielić się tą niesamowitą serią ze światem i nadal pokazywać, dlaczego Max jest wspaniałym domem dla animacji dla dorosłych

- skomentowała Suzanne Makkos.

Na ten moment 2. sezon nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

REKLAMA
HBO Max: zwiastun serialu "Velma" (2023-)

Zdjęcie główne: kadr ze zwiastunu serialu "Velma"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA