REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

Ida Nowakowska stanęła w obronie Jana Pawła II. Prezenterka "Pytanie na śniadanie" o jednej rzeczy zapomniała

Ida Nowakowska to jedna z tych gwiazd, która nie ukrywa, jak ważna jest dla niej wiara i Kościół. Prezenterka "Pytania na śniadanie" w najnowszym wywiadzie odniosła się do głośnego reportażu "Franciszkańska 3", przedstawiającego Jana Pawła II, jako tego, który miał wiedzieć o przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych. Ida w rozmowie z "Faktem" stanęła w obronie papieża Polaka.

22.03.2023
11:23
Ida Nowakowska
REKLAMA

Ida Nowakowska chętnie podkreśla publicznie, jak ważna jest dla niej religia. Gwiazda "Pytania na śniadanie" oraz TVP niejednokrotnie mówiła, że jest wierząca, a chodzenie do Kościoła pomaga jej w codziennym życiu. Gdy na początku marca wyemitowany został reportaż Marcina Gutowskiego na antenie TVN 24, przedstawiającego Jana Pawła II w negatywnym świetle, Ida dała do zrozumienia na Instagramie, że co by się nie działo, stanie w obronie papieża Polaka.

REKLAMA

Ida Nowakowska zareagowała na materiał TVN 24 o Janie Pawle II.

Wtedy udostępniła krótkie wideo ze świątyni, okraszone cytatem Jana Pawła II. Pod nagraniem posypało się mnóstwo krytycznych komentarzy internautów, sugerujących że gwiazda TVP daje przyzwolenie na pedofilię i zamiatanie pod dywan wszystkich spraw związanych z wykorzystywaniem seksualnym i molestowaniem dzieci przez księży.

Przypomnijmy, że w reportażu "Franciszkańska 3" prześledzone zostały przez autora materiału Marcina Gutowskiego działania kard. Karola Wojtyły w związku z przypadkami pedofilii wśród polskich duchownych. W materiale próbowano dowieść, że papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży, ale nie za bardzo chciał karać winnych. Materiał o tym, że wciąż zamiata się pod dywan pedofilię, wielu oburzył i wywołał ogólnopolską dyskusję, która trwa wśród zwykłych Polaków, tych wierzących i niewierzących oraz osób publicznych.

Ida Nowakowska przypomniała zasługi Jana Pawła II dla Polski

Ida Nowakowska swoją wypowiedź w tym temacie dla "Faktu" rozpoczęła wywodem o Kościele.

W Kościele ładuję baterie i jestem wśród ludzi, dla których ważne są sprawy duchowe dotyczące spraw nadrzędnych. Polacy na zesłaniu w łagrach budowali kościoły, często symboliczne, żołnierze w ubeckich więzieniach pisali na ścianach piwnic hasła "Bóg Honor Ojczyzna". Kościół wpisany jest w obronę naszej polskiej wolności i suwerenności

powiedziała prezenterka "Pytanie na śniadanie".
REKLAMA

W dalszej części wypowiedzi Ida odniosła się do reportażu TVN 24, jednak ominęła tematy związane z pedofilią, a skupiła się na zasługach Jana Pawła II dla Polski.

 Ważne jest to, by pamiętać o tym, jak dużo rzeczy zrobił błogosławiony nasz Jan Paweł II. To jest osoba, postać, która obaliła komunizm. Jest jedną z kluczowych postaci w naszej historii. Bardzo cenię naszego papieża za to i chciałabym, aby to na zawsze pozostało w naszych sercach. Jest to trudny czas, ale myślę, że ci, którzy wiedzą, to wiedzą

powiedziała w rozmowie z dziennikiem Ida.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA