REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jest oświadczenie Palikota w sprawie zarzutów. Broni się ludowymi mądrościami

Po tym, gdy warszawska prokuratura postawiła zarzuty m.in. Kubie Wojewódzkiemu i Januszowi Palikotowi, Palikot błyskawicznie wystosował oświadczenie, w którym przedstawił swój punkt widzenia w związku z promowaniem alkoholu w przestrzeni publicznej.

06.04.2023
12:49
Janusz Palikot broni się
REKLAMA

W ubiegły roku aktywista Jan Śpiewak zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kubę Wojewódzkiego, Janusza Palikota oraz ich wspólnika - Tomasza Czechowskiego. Chodzi o promowanie alkoholu pochodzącego z ich firmy w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Za Wojewódzkiego i Palikota wzięła się prokuratura. Chodzi o promocję alkoholu w mediach społecznoścowych.

Od miesięcy ta dwójka arcypatusów (Wojewódzki i Palikot - przyp.) łamie prawo reklamując wódkę w internecie - stwierdził Śpiewak. W rozmowie z "Super Expressem" Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej stwierdził, że w ramach postępowania wyjaśniającego potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych,  na profilach w serwisie społecznościowym należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz.”. Promowanie takich alkoholi jest naruszeniem Art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to do 500 tys. zł grzywny.

Janusz Palikot przedstawił swój punkt widzenia. Tak wytłumaczył się z zarzutów

Tymczasem Janusz Palikot przedstawił swój punkt widzenia w oświadczeniu, które pojawiło się w jego mediach społecznościowych. Polityk i przedsiębiorca podkreślił, że alkohol jest dla ludzi. I choć on sam nie namawia w żaden sposób do jego picia, podkreśla, że nie widzi nic złego w tym, aby promować różne zastosowania alkoholu w mediach społecznościowych.

Donosiciel Jan Śpiewak złożył na mnie zawiadomienie do Prokuratury. Ta, chcąc nie chcąc, musiała podjąć postępowanie. Dzięki temu uzyskałem możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na obecność alkoholu w przestrzeni publicznej. Alkohol jest dla ludzi. Ale zawsze powtarzam - degustuj, nie chlej. Nigdy nie namawiałem i nie będę namawiał do picia alkoholu, ale nie widzę nic zdrożnego w tym, by dzielić się swoją wiedzą o alkoholach, inspirować do ich nieoczywistych zastosowań w kuchni, czy pokazywać miejsca i historie związane z alkoholem.

czytamy w oświadczeniu.
REKLAMA

Palikot broni się ludowymi mąrościami. "Towarzyszy ludziom od zarania dziejów"

Palikot postanowił obronić się też ludowymi mądrościami. Problemem nie jest alkohol sam w sobie - ten towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Problemem są osoby, które nie radzą sobie i uciekają w alkohol lub zastępują nim wszystko inne w życiu - podkreślił. Janusz Palikot jest również pewien tego, że jeśli sprawa znajdzie się w sądzie, on ją wygra. Jestem pewien, że nawet jeśli sprawa z donosu Śpiewaka znajdzie się w sądzie, wygram. Teraz czas pracy, zbierania argumentów. Ja się pracy nie boję - napisał Palikot.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA