REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Nic dziwnego, że to wideo stało się viralem. Oto polska nostalgia przepuszczona przez estetykę Kawaii

Nie sądziłem, że animacja „Janusz-San! Wsiadaj do poloneza! Harnaś się mrozi” tak szybko podbije serca polskich internautów - a przecież powinienem był się tego spodziewać. Wideo z kanału BinadraAnimacje to absolutne arcydzieło w sferze zręcznie wywołanego poczucia niezręczności z celnym dowcipem i bezbłędną realizacją - zwłaszcza na poziomie dubbingu. 

18.01.2023
15:29
janusz san youtube binadra animacje polonez harnas
REKLAMA

BinadraAnimacje to youtube'owy kanał z krótkimi animacjami 3D w prześmiewczej, często nawiązującej do memów formie. Nie ma jednak wątpliwości, że to opublikowany tam przed trzema dniami film pt. „Janusz-San! Wsiadaj do poloneza! Harnaś się mrozi” to opus magnum w dotychczasowym dorobku tego artysty.

Sam nie wiem, jak dokładnie opisać uczucia towarzyszące mi podczas seansu. Autor wycisnął ze mnie cały wachlarz emocji - od zdziwienia, poprzez zakłopotanie i zażenowanie, aż po rozbawienie i - nie ukrywam - szczery zachwyt. Bo trudno nie zachwycać się tak sprawnym, prześmiewczym i czułym zarazem ujęciem stereotypu, nostalgii i fantazji polskiego „Janusza” Wyszło z tego prawdziwe złoto - sztuka nowoczesna pełną gębą.

REKLAMA

Janusz-San

REKLAMA
Janusz-San

Film o Januszu-Sanie to prawdziwa kopalnia smaczków, czyli mrugnięć z okiem do - cóż - każdego z polskich widzów, który nie czuje się zagubiony w internecie. Poza niewątpliwie błyskotliwym scenariuszem należy docenić również pracę aktorki głosowej. Brysiunya fenomenalnie połączyła język polski z akcentem i manierami Kawaii. Wyszło ekstremalnie uwu. Majstersztyk.

Zresztą, komentarze pod filmem mówią same za siebie. Kanał BinadraAnimacje właśnie zapewnił sobie miejsce w gronie autorów najbardziej esencjonalnych polskich virali.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA