REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Znamy datę premiery filmu "Minecraft". W roli głównej wystąpi Jason Momoa

Po latach przygotowań i prób, wytwórnia Warner Bros. ogłosiła datę premiery filmu "Minecraft" z Jasonem Momoą w roli głównej. Z pewnością ucieszy to fanów i fanki zarówno aktora, jak i popularnej gry komputerowej, na której opiera się nowa produkcja, ponieważ na taką informację czekali oni niemal dekadę.

06.04.2023
11:58
Znamy datę premiery filmu "Minecraft". W roli głównej wystąpi Jason Momoa
REKLAMA

Piekło produkcyjne filmu "Minecraft" trwało prawie 10 lat i nic w tym dziwnego. O ile przeniesienie gry na ekran, w której bohaterami są ludzkie postaci, jak "The Last of Us", "Uncharted" czy "Resident Evil" lub wykonanie animacji, jak to było w przypadku filmu "SONIC. Szybki jak błyskawica", było zadaniem ułatwionym, o tyle stworzenie pełnometrażowego filmu na podstawie gry komputerowej opartej na klockach, okazało się być nieco bardziej skomplikowane. Od momentu ogłoszenia "Minecrafta" w 2014 roku, wielu reżyserów, zmagając się z realizacją tego szalonego pomysłu, rezygnowało. Tym bardziej, znając wyboistą drogę na wielki ekran, jaką przeszedł film, informacja o premierze "Minecrafta" sprawiła, że graczom i graczkom serca zabiły jeszcze mocniej. Co na ten moment wiemy o filmie?

REKLAMA

Premiera filmu "Minecraft" za dwa lata

Jak podaje Collider, studio Warner Bros. wyznaczyło już datę premiery "Minecrafta" na 4 kwietnia 2025 rok. Reżyserami filmu są Jared Hess oraz Napoleon Dynamite, natomiast główną rolę zagra Jason Momoa, gwiazda filmów "Aquaman", "Diuna" czy serialu "Gra o tron".

REKLAMA
Informacja o premierze filmu "Minecraft"

"Minecraft" to gra komputerowa, która osiągnęła ogromny sukces. Z ponad 200 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, zyskała miano najlepiej sprzedającej się gry wszech czasów. Stała się szczególnie atrakcyjna dla młodszych odbiorców, którzy przy użyciu ogromnych klocków, mogli budować nieskończony świat. Tymczasem rodzi się pytanie - jaki zamysł mieli twórcy filmu i jak uda im się przenieść rzeczywistość zbudowaną z kwadratowych klocków do rzeczywistego świata? Odpowiedź poznamy, gdy Warner Bros. pokaże pierwsze zwiastuny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA