REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

To Kate i William przegrali na mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet. I to w sumie dobra wiadomość

Kate i William mimo że chętnie wspierają sportowców w wielu dziedzinach, nie przybyli na finał mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej w Sydney, za co zostali skrytykowani przez fanów sportu i opinię publiczną. Swoją decyzję tłumaczyli, iż nie odbywają tak długich lotów w trosce o środowisko. Internauci są nieugięci i podkreślają, że Kate i William powinni zrobić wyjątek i kibicować drużynie Anglii, która mierzyła się z Hiszpanią. W sieci rozgorzała gorąca dyskusja odnośnie problemu marginalizacji piłki nożnej kobiet. Royalsom nieźle się dostało od ludzi. I słusznie.

21.08.2023
12:59
Mistrzostwa świata kobiet
REKLAMA

Każdy, kto choć trochę śledzi życie rodziny królewskiej, wie, że Kate i William uwielbiają sport i mocno wspierają sportowców w wielu dziedzinach. I choć w niedzielę w Sydney odbył się finał mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, gdzie rywalizowała Anglia i Hiszpania, Kate i William ostatecznie nie pojawili się, by kibicować angielskiej drużynie, która ostatecznie pokonana została przez Hiszpanię.

REKLAMA

Kate i William w ogniu krytyki. Nie pojawili się na mistrzostwach świata kobiet w piłce nożnej.

Cambridge'owie tłumaczyli, że w trosce o środowisko nie decydują się na tak długie loty i krótkie wizyty. Ciekawe, bo jednak hiszpańska monarchini, królowa Letizia zadeklarowała swoją obecność, pokonując wiele kilometrów, aby kibicować swojej drużynie, a tym samym okazać wsparcie kobietom oraz ich roli w sporcie. Mimo że książę William próbował nieco łagodzić sytuację i bił się w pierś, że nie może pojawić się na meczu, publikując filmik, gdzie razem z córeczką, księżniczką Charlotte przepraszał za brak nieobecności, podkreślając, że trzyma kciuki za angielską drużynę, nie uspokoiło to ludzi.

Przepraszamy, że nie możemy być tam jutro osobiście, ale jesteśmy bardzo dumni ze wszystkiego, co osiągnęłyście i tych milionów, które zainspirowałyście w Anglii i na całym świecie - mówił William w nagraniu.

Kate i William kochają sport, a tu taka wtopa

Niestety, sporo internautów zwracało uwagę na problem marginalizacji piłki nożnej kobiet. Internauci sugerowali, że gdyby chodziło o mistrzostwa świata mężczyzn w piłce nożnej, Kate i William byliby w stanie pokonać każdą odległość. Dostało się zarówno Kate, jak i Williamowi, choć według kobiet, Kate zaliczyła znacznie większą wtopę. Tym bardziej, że Kate zawsze stara się wspierać inne kobiety, dodawać im otuchy i być po ich stronie. Nie dziwią więc mało pochlebne komentarze w stronę royalsów.

Powinniście wysilić się i pojechać; Założę się, że gdyby to była męska drużyna, to byście tam byli; Samobójczy gol drużyny Windsorów; Dziewczyny tworzą historię, ale dla was to nie jest żaden priorytet - zagrzmieli ludzie w komentarzach. I mają rację, bo w tym przypadku temat nierówności płci w sporcie, jest bardzo widoczny.

REKLAMA

Choć piłka nożna kobiet nie jest tak dochodowa i popularna, jak męska, to jednak nieobecność Kate i Williama w Sydney była samobójem. Para od lat wspiera sportowców, sami również kochają sport, który zaczęli uprawiać już w dzieciństwie, grając w hokeja. Zresztą fotoreporterzy nie raz dostrzegali ich na trybunach stadionów, gdy kibicowali sportowcom w rozmaitych dziedzinach; tenisie, piłce nożnej, bieganiu. Jakiś czas temu członkowie rodziny królewskiej kibicowali z trybun Wembley Anglikom podczas finału Euro 2020. Para gości też na igrzyskach olimpijskich i sama bierze też udział m.in. w regatach, natomiast William gra w polo. Tym bardziej, oburzenie fanów odnośnie nieobecności książęcej pary jest jak najbardziej uzasadnione.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA