REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

K-pop Stars Festival pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy milczą, a impreza się sypie

Miały być największe gwiazdy K-popu, Seul w Polsce i koreańska atmosfera. Jest za to szereg niewiadomych i brak informacji. Lotnisko Warszawa-Babice wydało oświadczenie o zerwaniu umowy, organizatorzy milczą, a zdezorientowani uczestnicy pytają: czy K-pop Stars Festival w ogóle się odbędzie?

30.06.2023
15:52
K-pop Stars Festival pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy milczą, a impreza się sypie
REKLAMA

Zdarzyło się coś, co dla wielu wcale nie jest niespodzianką, a wręcz przeciwnie. Sygnałów o wzbudzającym wątpliwości K-popowym festiwalu było bowiem więcej. W maju tego roku dziennikarze TOK FM prześwietlili imprezę masową, która miała rozpocząć się 7 lipca i trwać przez kolejne 2 dni, zapewniając wspaniałą zabawę podczas koncertów kilkunastu topowych zespołów i koreańskich gwiazd, a także pokazów choreograficznych. Wśród tych wszystkich szumnie zapowiadanych atrakcji, pojawiło się jednak mnóstwo czerwonych flag, które miały związek z podejrzaną stroną internetową oraz znikającym line-upem. Okazało się wtedy, że organizatorzy na tamten moment nie podali oficjalnej listy z artystami, którzy wystąpią na koncercie, co już wtedy powinno było wzbudzić wątpliwości:

REKLAMA

To niemożliwe, żeby artyści jeszcze nie wiedzieli, że mieliby być tego lata w Polsce. Dlatego tym bardziej rozbawiło fanów to, że mieliby przyjechać akurat do Polski i to na festiwal, który nie ma jeszcze renomy. A przecież była to jedna z pierwszych informacji. Nic dziwnego, że większość z nich stwierdziła, że to co najmniej podejrzane

- skomentowała dla TOK FM dr Julia Trzcińska.

W marcu nastąpił także szereg zawirowań podczas zawierania umowy między Lotniskiem Warszawa-Babice, na którym miał odbyć się festiwal, a także niedopowiedzenia w sprawie sprzedaży i ewentualnych zwrotów biletów. Okazało się bowiem, że serwis Going, który jest jednym z większych i zaufanych dystrybutorów wejściówek na różnego rodzaju wydarzenia i za którego pośrednictwem można było zakupić bilety na K-popowe wydarzenie, nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zwroty. Miał ją wziąć za to organizator, czyli firma Stage Art LTD, która nie cieszy się dobrą renomą, a to za sprawą Love System Festival, gdzie wystąpić miała m.in. Cardi B. Jak nietrudno się domyślić, muzyczne wydarzenie, zaplanowane na wrzesień 2022 roku, "z przyczyn niezależnych" w ogóle się nie odbyło. A podobnie może wydarzyć się w związku z szumnie zapowiadanym K-pop Stars Festival.

K-popowy festiwal stanął pod znakiem zapytania. Lotnisko Warszawa-Babice wydało oświadczenie

Wczoraj, na zaledwie 2 tygodnie przed rozpoczęciem K-pop Stars Festival, na Facebooku Lotniska Warszawa-Babice pojawił się wpis, w którym pojawiła się informacja odnośnie wypowiedzenia umowy przez organizatorów festiwalu. Okazało się także, że spółka World Media nie przedstawiła przyczyn wypowiedzenia umowy, a ich oświadczenie jednoznacznie wskazuje na to, że festiwal nie odbędzie się na terenie Lotniska Warszawa-Babice.

Lotnisko Warszawa-Babice poinformowało o wypowiedzeniu umowy przez organizatora

Co ciekawe, na ten moment na żadnym z kanałów społecznościowych K-pop Stars Festival nie pojawiła się informacja odnośnie komunikatu Lotniska Warszawa-Babice, pozostawiając tym samym zdezorientowanych uczestników bez odpowiedzi. Skontaktowałam się z organizatorami za pośrednictwem podanego na ich stronie głównej e-maila i otrzymałam jedynie automatyczną odpowiedź, która, o dziwo, informuje o zmianie terminu wydarzenia, o czym organizatorzy nigdzie nie wspomnieli:

W związku ze zmianą terminu wydarzenia, bilety są automatycznie przesuwane na nową datę bez potrzeby informowania o tym Organizatora. W tym przypadku możliwy jest  również zwrot biletu zgodnie z procedurą zgodną z regulaminem. W przypadku dodatkowych pytań proszę wysyłać zapytania: tickets@kpopstarsfestival.com.

REKLAMA

W momencie publikacji tekstu, organizatorzy nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.


REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA