REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

Gorące nazwiska w programie Wojewódzkiego. Przypominamy sylwetki Tede i Eryka Kulma jr

We wtorkowym odcinku na kanapie Kuby Wojewódzkiego zasiądą aktor Eryk Kulm jr oraz raper, Tede. Zapowiada się gorący odcinek z mocnymi osobowościami. Przypomnijmy, kim są zaproszeni goście.

19.09.2023
18:30
Kuba Wojewódzki TVN program
REKLAMA

Nowy sezon Kuby Wojewódzkiego ruszył pełną parą. Na słynnej kanapie TVN w nowym sezonie do tej pory zasiedli Caroline Derpienski, Marcin Hakiel oraz Marcin Daniec. We wtorkowym odcinku (emisja o 22:40) pojawi się aktor, Eryk Kulm jr oraz raper Tede. Kim są zaproszeni goście?

REKLAMA

Tede i Eryk Kulm jr gośćmi Kuby Wojewódzkiego.

Choć rapera Tede wielu osobom nie trzeba przedstawiać, przypomnijmy sobie jego sylwetkę. Tede to tak naprawdę Jacek Graniecki, raper, autor tekstów i producent muzyczny, ale też przedsiębiorca, aktor i osobowość telewizyjna. Tede to syn Macieja Granieckiego, urzędnika państwowego i prawnika, odznaczonego Orderem Odrodzenia Polski.

W Spider's Web sporo piszemy o stacji TVN:

Tede jest jednym z najbardziej znanych polskich raperów. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce. Sam raper został pięć razy nominowany do nagrody Fryderyka. W 2011 roku Tede został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Z kolei rok później znalazł się na 3 miejscu podobnej listy opublikowanej przez serwis Porcys. Kilka lat później Tede odznaczony został statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.

Na swoim koncie Tede ma również przygodę z telewizją. W 2007 roku rozpoczął współpracę z telewizją TVN Turbo, która zaoferowała muzykowi prowadzenie programu "Operacja tuning". Tede wystąpił też w dubbingowej roli w animowanym filmie "Wojownicze Żółwie Ninja", w którym wcielił się w postać żółwia Michelangelo. Od 2002 roku Tede prowadzi wytwórnię płytową Wielkie Joł oraz markę odzieżową PLNY Textylia. W lipcu tego roku na rynku wydawniczym ukazał się wspólny album Tede i Borixona, "Fiodor i Borys". Warto dodać, że obaj raperzy przez prawie 20 lat żyli w konflikcie, nie utrzymując przyjacielskich relacji. Ocieplenie nastąpiło dopiero podczas jubileuszowego koncertu Tede z okazji 20-lecia albumu S.P.O.R.T, który się w listopadzie 2021 roku w Katowicach.

Główny bohater "Filipa" gościem Wojewódzkiego. Eryk Kulm jr w programie TVN

Drugim gościem w programie jest aktor Eryk Kulm jr, główny bohater głośnego filmu "Filip", laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Eryk Kulm jr zadebiutował rolą w filmie "Pręgi" w 2004 roku. W 2016 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na co dzień Kulm związany jest z takimi teatrami jak: Capitol, Kwadrat oraz Collegium Nobillium. Największą popularność dał Erykowi Kulmowi film "Filip" w reżyserii Michała Kwiecińskiego. To historia Filipa, dwudziestokilkuletniego atrakcyjnego faceta, który pracuje jako kelner w hotelu i korzysta garściami z życia.

REKLAMA

Aby poznać jego historię, trzeba cofnąć się do 1941 roku, gdzie w warszawskim getcie Filip, młody polski Żyd razem z ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara oraz siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później Filip pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza w samym sercu hitlerowskich Niemiec, korzysta z licznych uroków, jednak nic nie trwa wiecznie. Za rolę w "Filipie" Eryk Kulm jr otrzymał nagrodę im, Zbyszka Cybulskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA