REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Najciekawsze premiery książek na jesień. Zadebiutuje Millie Bobby Brown oraz nowa powieść Żulczyka

Jesienny czas to nie tylko szarobure niebo, plucha i chłodniejsze dni - to także czas gorących premier książkowych, które rozgrzeją nawet największych zmarzluchów. Sprawdzamy wybrane tytuły, które zadebiutują tej jesieni na rynku wydawniczym, a wśród nich literacki debiut Millie Bobby Brown oraz najnowsza powieść Jakuba Żulczyka.

10.10.2023
16:44
Najciekawsze premiery książek na jesień. Zadebiutuje Millie Bobby Brown oraz nowa powieść Żulczyka
REKLAMA

Jesień dobitnie dała już o sobie znać, a to oznacza, że chłodne wieczory najlepiej spędza się w domu, pod kocem i ciepłą herbatą. W tym czasie nie może zabraknąć nie tylko premier w serwisach VOD, ale również debiutujących książek, których w październiku i listopadzie pojawi się całkiem sporo. Wybraliśmy zatem najciekawsze tytuły, należące do różnych gatunków, które z pewnością umilą jesienne wieczory i wpiszą się w gusta każdego mola książkowego.

REKLAMA

Najciekawsze premiery książkowe tej jesieni: Zanim wyblakną wspomnienia

Trzecia część serii autorstwa Toshikazu Tawaguchi "Zanim wystygnie kawa" to historia czworga nowych klientów, którzy odwiedzają wyjątkową kawiarnię Donna Donna, aby odbyć niezwykłą podróż w czasie. W położonym na zboczu góry Hakodate lokalu pojawią się córka, która nie może wybaczyć rodzicom osierocenia, tęskniący za ukochaną komik, a także pogrążona w żałobie młodsza siostra i młody mężczyzna, który zbyt późno uświadamia sobie swoje uczucia.

Premiera 26 października 2023 roku.

 class="wp-image-2445127"

Dawno temu w Warszawie

"Dawno temu w Warszawie" to bezpośrednia kontynuacja powieści "Ślepnąc od świateł", którą Jakub Żulczyk zapowiedział niespodziewanie na początku września. Akcja sequelu toczy się w 2020 roku, kiedy Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii, a lockdwon zamyka ludzi nie tylko w ich domach, ale również głowach i kleszczach lęku. Jedną z bohaterek powieści jest Marta Pazińska, która próbuje walczyć o życie i godność bezbronnych i samotnych. W ferworze strachu czyhają jednak ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, a teraz, idąc po trupach dzieciaków, policjantów i polityków, ruszają po władzę.

Premiera 16 października 2023 roku.

 class="wp-image-2445130"

Zrost

Długowyczekiwana kontynuacja bestsellerowej serii Roberta Małeckiego to pozycja, która trzyma w napięciu do samego końca. "Zrost", czyli 4. tom z cyklu o komisarzu Bernardzie Grossie rozpoczyna się odnalezieniem ciała starszego człowieka. Aby wyjaśnić, czy był to wypadek, samobójstwo, czy może morderstwo, policjant zagłębia się w przeszłość ofiary i okazuje się, że życie staruszka skrywało w sobie mrok. Jednocześnie Bernard Gross staje przed jednym z największym wyzwań w swojej karierze, szukając jednocześnie odpowiedzi, kto wyrządził krzywdę jego własnej rodzinie.

Premiera 25 października 2023 roku.

 class="wp-image-2445136"

Kobieta, którą jestem

Lada chwila na rynku wydawniczym pojawi się także pierwsza autobiografia Britney Spears, ikony muzyki pop, na którą wyczekiwał cały świat. To opowieść o wolności, sławie, przetrwaniu, wierze, macierzyństwie i nadziei, która rzuca światło na siłę muzyki oraz na to, jak ważne jest opowiedzenie swojej historii na własnych warunkach.

Premiera 25 października 2023 roku.

 class="wp-image-2445154"

19 stopni

"19 stopni" to książkowy debiut Millie Bobby Brown, aktorki, która pojawiła się w takich produkcjach jak "Stranger Things" czy "Enola Holmes". Akcja powieści, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami z życia babci autorki, rozgrywa się w Londynie w 1942 roku. Kiedy świat trawiony jest przez II wojnę światową, we wschodniej dzielnicy miasta 18-letnia Nellie Morris cieszy się kochającą rodziną i przyjaciółmi, a także pracą na stanowisku asystentki burmistrzyni. Pewnego dnia Nellie poznaje Raya, amerykańskiego pilota. Gdy między dwojgiem rodzi się miłość, podczas jednego z nalotów dochodzi do tragedii, a świat dziewczyny rozpada się na kawałki.

Premiera 8 listopada 2023 roku.

 class="wp-image-2445160"

Co zrobiłaby Wednesday?

Przewodnik autorstwa Sarah Thompson odkryje w czytelnikach czarny charakter i pokaże, jak na przykładzie Wednesday Addams, bohaterki hitowego serialu Netfliksa "Wednesday", kochać siebie i żyć swoim życiem. Autorka w publikacji porusza takie kwestie jak asertywność, zdrowe stawianie granic i szacunek do samych siebie, publikując porady, ilustracje i praktyczne wskazówki, jak stanąć za sterami własnego życia i stawiać siebie na pierwszym miejscu.

Premiera 25 października 2023 roku.

 class="wp-image-2445163"

Pociąg do imperium. Podróże po współczesnej Rosji

Maja Wolny, autorka reportażu, tuż po ogłoszeniu przez Rosję mobilizacji, pokonuje tysiące kilometrów po kraju Putina. Odwiedza wioski, miasteczka i metropolie, gdzie rozmawia z całym przekrojem społeczeństwa - ze studentami, parą bezdomnych, intelektualistką, byłym agentem FSB i starymi znajomymi. Pisarka szuka odpowiedzi na pytanie, jak Rosjanie postrzegają wojnę w Ukrainie i dlaczego się nie buntują. Zapis podróży po ogromnym kraju stał się de facto thrillerem non fiction, zwłaszcza kiedy podróż kobiety została przerwana w nagły sposób. W styczniu 2023 Maja Wolny została zatrzymana na granicy i otrzymała 20-letni zakaz wjazdu na teren Białorusi, który został wydany przez władze Rosji.

REKLAMA

Premiera 11 października 2023 roku.

 class="wp-image-2445166"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA