REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD /
  3. Dzieje się
  4. Netflix /

Nie musisz interesować się modą, żeby wkręcić się ten program. To perełka wśród reality show na Netfliksie

Nowymi formatami reality show jesteśmy zalewani dosłownie z każdej strony. Jak nie Netflix, to komercyjne stacje telewizyjne. Ich tematyka jest dość podobna, gdyż w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu wyrastają programu typu bikini reality. Dlatego obejrzenie reality show o innej tematyce, jest miłą odskocznią. Kilka dni temu zadebiutował drugi sezon programu "Modni i modniejsi", w którym uzdolnieni projektanci mody z całego świata rywalizują o duże pieniądze i szansę na wielką karierę w świecie mody. Nowy sezon jest znacznie lepszy od pierwszego i gwarantuję wam, że wciągną się w niego nie tylko osoby zainteresowane modową tematyką.

06.03.2023
17:17
2 sezon show "Modni i modniejsi"
REKLAMA

Reality show przeżywają drugą młodość. Na Netfliksie znajdziemy ich całą masę, choć trzeba przyznać, że dominują formaty o tematyce damsko-męskiej. Dlatego, gdy usłyszałam, że będzie 2. sezon modowego reality show "Modni i modniejsi", bardzo się ucieszyłam i połknęłam prawie cały sezon w jeden weekend.

REKLAMA

2. sezon "Modni i modniejsi" jest znacznie lepszy, od pierwszego.

Jakiś czas temu pisano, że poprzednia odsłona programu Netfliksa nie zdobyła zbyt dużych wyników oglądalności i póki co drugiego sezonu nie będzie. Na szczęście po dłuższej przerwie "Modni i modniejsi" wrócili na Netfliksa, w jeszcze lepszej formie, z nową prowadzącą - uwielbianą modelką Gigi Hadid i z nową energią.

W programie zasady są proste. Początkowo 12 projektantów rywalizuje ze sobą, tworząc w kilka godzin kreacje, które ocenia jury. W tym sezonie są to prowadzący: Tan France i Gigi Hadid, stylista gwiazd Jason Bolden, a także zapraszana co odcinek inna gwiazda ze świata mody. Z odcinka na odcinek liczba uczestników zmniejsza się, a w finale zostaje już tylko dwójka z nich, rywalizując ze sobą nie tylko o wielkie pieniądze, ale też o szansę na zaistnienie w modowym świecie.

Nowa odsłona "Modnych i modniejszych" jest bardzo, ale to bardzo dobra, z małymi potknięciami. Najpierw trzeba pochwalić twórców show za wybór prowadzących. Tan France, który był współgospodarzem w 1. sezonie, również i tym razem bardzo dobrze sobie radzi, kiedy trzeba, wspierając uczestników, dając im merytoryczne wskazówki, czy konstruktywnie krytykując. W poprzedniej odsłonie "Modnych i modniejszych" towarzyszyła Tanowi brytyjska influencerka, modelka i prezenterka Alexa Chung. Choć dobrze wypadła, to jednak zatrudnienie top modelki Gigi Hadid w roli współprowadzącej, było strzałem w dziesiątkę. 28-letnia Gigi na planie jest ultra naturalna, energiczna, wesoła, wspiera uczestników, ale również potrafi dać merytoryczne wskazówki na temat danego projektu. Gigi na planie modowego show czuje się jak ryba w wodzie. I nic dziwnego, w końcu od lat związana jest przecież z modową branżą.

Barwni uczestniczy, ciekawe zadania i wysoki poziom projektowania to duże plusy programu "Modni i modniejsi"

W tym sezonie równie ciekawie prezentują się sami uczestnicy. Niektórzy z nich są samoukami w kwestii projektowania, inni z kolei absolwentami prestiżowych szkół, a jeszcze inni mają już wysoką pozycję i projektują dla uznanych gwiazd. Każdy z bohaterów modowego show ma swoją niepowtarzalną historię, czasem bardzo poruszającą, tak jak w przypadku transseksualnego uczestnika. Sam poziom projektowania stoi na wysokim poziomie, a reakcją na niektóre z projektów bohaterów jest po prostu jedno słowo: "wow". Tym bardziej, że kreacje często muszą powstać w zaledwie kilka godzin.

REKLAMA

Producenci "Modnych i modniejszych" w tym sezonie postawili na kreatywne kategorie projektowania. I tak aspirujący projektanci muszą stworzyć m.in. kreacje inspirowane MET Galą, roślinnością i kwiatami, czy zaprojektować w nowy sposób ubrania z dawnych lat. W tej odsłonie nie zabrakło też wyjątkowych gości-gwiazd mody, oceniających kreacje bohaterów programu. W programie gościła m.in. projektantka Donatella Versace, modelka Hailey Bieber czy projektant Balmain - Olivier Rousteing. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to czasem banalne niemal "kołczowe" hasła, wypowiadane przez prowadzących w momencie, gdy jeden z uczestników musi odpaść na koniec odcinka. Kompletnie nie przemawiają do mnie zwroty: "niech magia cię prowadzi", "jesteś niesamowity/ niesamowita", "kochamy cię". Bije z tego banał i sztuczność, ale cóż, taki urok programów tego typu. Poza tym, drugi sezon jest naprawdę dobry, dynamiczny, barwny, z dużą dozą zabawy modą, indywidualizmem, ale też innowacyjnością. "Modni i modniejsi" to dobra zabawa i zdrowa rywalizacja w jednym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA