REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Nowe, darmowe na Google Play: Sidebar Lite

W napływie programistów piszących programy na otwartą platformę Android, ciężko wymyślić produkt nowy i oryginalny. Okazuje się jednak, że najprostsze pomysły są często najpotrzebniejsze. Dzięki temu, całkiem użyteczna aplikacja Sidebar Pro oraz jej darmowy odpowiednik Sidebar Lite mają szanse na sukces.

Oczywiście, można powiedzieć, że siła urządzeń mobilnych, takich jak tablet polega na oryginalnych aplikacjach, które zamieniają mobilny gadżet w kombajn do wszystkiego - od edukacji, przez rozrywkę, po funkcje netbooka i pracę z zaawansowanymi dokumentami. Bezsprzecznie jest w tym nieco prawdy - pomysły na dodatki są niezliczone, o niekiedy większym spektrum możliwości, niż w całej historii PC.

25.02.2013
5:47
Nowe, darmowe na Google Play: Sidebar Lite - splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Czasem jednak przydają się programy, które po prostu zwiększają podstawową funkcjonalność i organizację pracy z tabletem. Jednym z takich narzędzi jest właśnie Sidebar z wersjami Pro i Lite. Testom została poddana bezpłatna, druga opcja. Umożliwia ona stworzenie dodatkowego paska narzędzi z najpotrzebniejszymi aplikacjami.

Obsługa samego programu jest jak najbardziej intuicyjna. Tuż po pobraniu Sidebar Lite z Google Play, otrzymujemy prośbę w formie powiadomienia o skonfigurowaniu dodatku. Dostępne opcje to m.in. wybór boku ekranu, na którym ma być panel, a także ustawienie jego szerokości. Później widget wystarczy włączyć, a w dowolnym momencie "chwycić" bok pulpitu z wybranej strony i wysunąć dodatkowy pasek. Poniżej przedstawiony jest widok świeżo zainstalowanego dodatku.

REKLAMA


Reszta zależy już tylko od użytkownika - wystarczy zwyczajnie dodać ikony wybranych opcji i aplikacji. Dzięki temu w łatwo dostępnym miejscu można mieć chociażby przycisk uruchamiania WiFi oraz wybrane programy. Wraz z działającym Sidebar Lite można uruchamiać dowolne narzędzia bez jakichkolwiek zacięć czy spowolnień systemu.


Opisywana aplikacja to jedna z takich, które niezależnie od preferencji oprogramowania warto mieć. Pozwala szybciej dostać się do wybranych opcji, a także nieco uporządkować pulpit. Zdecydowanie polecamy pobranie jej z Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA