REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Po 15 latach oczekiwania, Final Fantasy VII ponownie wylądowało na PC!

Najlepsza gra jRPG wszechczasów, wzór do naśladowania dla niezliczonej ilości twórców, tytuł wyznaczający standardy, który doczekał się animacji komputerowej oraz serii spin-offów, w końcu pojawił się w odświeżonej edycji, lądując na Steam!

04.07.2013
19:18
Po 15 latach oczekiwania, Final Fantasy VII ponownie wylądowało na PC!
REKLAMA
REKLAMA
ffvii cover

Wiadomość jest niczym grom z jasnego nieba. Nieśmiertelne, kultowe Final Fantasy VII powraca z niebytu, w dostosowanej do współczesnych systemów operacyjnych wersji. Kosztuje 11 euro i od dzisiaj można ją nabyć na platformie cyfrowej dystrybucji od Valve. Cena nie jest jednak istotna, bowiem dla wielu ten tytuł wart jest każdych, naprawdę każdych pieniędzy. Dlaczego?

Final Fantasy VII w pierwotnych założeniach miało być kolejną, zrealizowaną w 2D odsłoną, w klimatach dreszczowca oraz Nowym Jorkiem jako głównym miejscem akcji. Proces produkcji, rozpoczęty w 1994 roku, pochłonął ponad 60 milionów dolarów, zawrotną jak na tamte czasy sumę. Podczas powstawania gry Japończycy dokonali wielu istotnych zmian, począwszy od scenariusza i postaci, na środowisku 3D kończąc.

Final Fantasy VII osiągnęło sukces daleko wykraczający poza ramy zwyczajnej gry. Tytuł od Square został nazwany „produkcją, która sprzedała PlayStation”. FFVII doczekał się trzech spin-offów, pełnometrażowej animacji, komiksów od Marvela oraz DC, współpracy z Pepsi, materiałów w Playboy’u i Rolling Stone oraz paru konsolowych reedycji. Nie trzeba grać w Final Fantasy VII, aby kojarzyć blondwłosego bohatera gry, z ogromnym mieczem na plecach. Sephiroth, genialnie wykreowany antagonista, stał się jednym z najważniejszych czarnych charakterów dla całej branży gier. Wielogodzinna historia budziła na twarzy uśmiech, wyciskała łzy z największych twardzieli oraz posiadała przesłanie, które w dzisiejszych czasach jest jeszcze bardziej aktualne. Gra cieszy się na ten moment 92 punktami, w 100-punktowej skali agregatora Metacritic. To i tak za mało, oby oddać ogrom sukcesu i wpływu, jaki stoi za tą legendarną produkcją.

final fantasy vii walka
REKLAMA

Nowe – stare Final Fantasy VII zostało przystosowane do współczesnych komputerów osobistych. Tytuł obsługuje nowe rozdzielczości, do 1920x1080 pikseli. Posiada linearne filtrowanie oraz korzysta z  dobrodziejstw aspect ratio.

Gra posiada 36 osiągnięć do odblokowania, system zapisu stanu rozgrywki w chmurze oraz specjalny tryb „Character Booster”, w którym gracze nie mogący poradzić sobie z tytułem  mają możliwość wpływu na statystyki postaci znajdujących się w drużynie. Wyraźny ukłon w stronę młodszych, znacznie mniej wymagających graczy. Jestem w niebie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA