REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Polacy tworzą horror oparty na prawdziwych wydarzeniach. Kholat triumfuje na Steam Greenlight

Zrobiło się naprawdę ciekawie! W końcu dopisek „oparte na autentycznych wydarzeniach” zawsze dodaje niezwykłego smaku przedstawionej opowieści, niezależnie, czy mówimy o grze komputerowej, czy też filmie bądź serialu. Polacy ugryźli niezwykle interesujący temat, zamieniając go w grę komputerową. To bez wątpienia jeden z powodów, dla których Kholat odniósł sukces na Steam Greenlight.

17.02.2014
15:58
Kholat - Polacy tworzą horror oparty na prawdziwych wydarzeniach
REKLAMA
REKLAMA
kholat 1

Kholat będzie horrorem prowadzonym z perspektywy pierwszej osoby. Tworzona przez zlokalizowane w Bielsku-Białej studio IMGN.PRO skupi się  na wydarzeniach znanych jako „tragedia na Przełęczy Diatłowa”. Rolą gracza będzie podążenie za grupą rosyjskich studentów w góry północnego Uralu, w których 1959 roku doszło do wciąż nie wyjaśnionej tragedii. Ta do dzisiaj stanowi zagadkę dla wielu miłośników teorii spiskowych, a także prowadzących wieloletnie śledztwa dziennikarzy.

Niestety, pomimo wielu hipotez i przypuszczeń, nigdy nie udało się ustalić, naprawdę spotkało studentów Politechniki Uralskiej oraz ich znacznie starszego przewodnika.

Kiedy doświadczona w górskich wyprawach ekspedycja zboczyła z obranej trasy, na skutek złych warunków pogodowych, niedoszli zdobywcy szczytu postanowili rozbić obóz, przeczekując złe warunki pogodowe. Niestety, podczas obozowania doszło do tragedii, która do dzisiaj wyrywa włosy z głów domorosłym detektywom oraz miłośnikom teorii spiskowych. Słuch o ekspedycji zaginął, natomiast studenci nigdy nie wrócili do swoich domów.

kholat 3

Zatroskani rodzice zwrócili się o pomoc do władz Politechniki Uralskiej, które zorganizowały ekspedycję ratunkową. Gdy ta zlokalizowała rozcięty od środka ostrym przedmiotem namiot studentów, tych nie było w środku. Ich ciała zostały odnalezione w promieniu półtora kilometra od pozostawionego namiotu, przysypane śniegiem, leżące w głębokim na 4 metry jarze oraz obok ogromnej sosny na skaju lasu.

Część z ciał posiadała obrażenia, rozpoczynając od lekkiego złamania czaski, przez zmiażdżone głowy oraz klatki piersiowe, na twarzy pozbawionej języka oraz skóry kończąc.

Pomimo starań rodziców, sprawa nigdy nie została wyjaśniona, natomiast za odpowiedzialnego tragedii w oficjalnych dokumentach została wskazana „nieznana siła”. Teraz za zastanawiającą historią ze zbocza góry Cholat Sjakl biorą się polscy twórcy. Kholat jest ich pierwszym projektem, który może powstać dzięki Waszej pomocy. IMGN.PRO walczy o głosy graczy na Steam Greenlight. Pierwszoosobowy horror ma silną konkurencję – produkcje grozy to jeden z najbardziej popularnych gatunków, jakie wybierane są wśród debiutujących twórców gier komputerowych. To, co odróżnia Kholat na tle całej reszty to właśnie niesamowita opowieść, która będzie silnie zakorzeniona w rzeczywistości.

kholat 4
REKLAMA

Polacy na nowo przedstawią wydarzenia, które miały miejsce w 1959 roku. Jednym z ciekawszych elementów w ich produkcji będzie system odpowiedzialny za strach odczuwalny przez bohatera. Kholat jest tworzony na silniku Unity, przy współpracy studia Wohoo Games z Krakowa. Nie wiem jak Wy, ale jestem naprawdę zaintrygowany. Kohlat ma mój głos i nie dziwię się, że twórcom tak dobrze poszło na Steam Greenlight.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA