REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Nadchodzi Sid Meier’s Civilization Beyond Earth - następca "Alpha Centauri"

Studio Firaxis podczas zakończonego wczoraj PAX East - konwentu poświęconego grom wideo, zapowiedziało nowy tytuł od Sida Meiera - "Beyond Earth". Niektórzy widzą w nim tak długo wyczekiwany sequel rewelacyjnej strategii z 1999 roku - "Alpha Centauri". I wiele wskazuje na to, że mają wiele racji. 

14.04.2014
9:31
Sid Meier’s Civilization Beyond Earth - następca "Alpha Centauri"
REKLAMA

Na początek jednak wyjaśnimy jedno - "Beyond Earth" nie będzie oficjalnym sequelem "Alpha Centauri", ani jej bezpośrednią kontynuacją. Ma być natomiast czymś, co moglibyśmy nazwać "duchowym spadkobiercą" - choć podczas panelu Firaxis wyraźnie podkreślano, że ta gra to nie "Alpha Centauri 2", wielokrotnie nawiązywano do tego tytułu sprzed 15 lat i nie ukrywano silnej inspiracji.

REKLAMA

REKLAMA

"Sid Meier’s Civilization Beyond Earth" to turowa strategia 4X (eXplore (eksploracja), eXpand (ekspansja), eXploit (eksploatacja) i eXterminate (eksterminacja)). Mimo iż zapowiadana jest jako gra nowa, z całą masą zmian wprowadzonych do gameplayu, wiele rozwiązań mechanicznych czerpać będzie z "Civilization 5" - mowa tu m.in. o składającej się z hexów mapie czy braku możliwości umiejscowienia jednostek na jednym polu. Całkowicie zmienione będzie z kolei drzewko technologiczne i sposób, w jaki będziemy go rozwijać. Jego układ ma być sieciowy, zamiast dotychczasowego liniowego, a kolejne naukowe odkrycia - bardziej nieoczekiwane i mniej przewidywalne.

Więcej szczegółowych informacji o "Beyond Earth" ma pojawić się już wkrótce. Premiera zapowiedziana została na jesień 2014 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA