REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

SkyShowtime: najlepsze filmy dostępne wyłącznie na tej platformie. TOP 10

SkyShowtime już od dnia swojej premiery przyciąga uwagę swoją ofertą - serwis proponuje subskrybentom dostęp do mnóstwa jakościowych filmów, których nie znajdą na konkurencyjnych platformach. Postanowiliśmy wyłonić listę TOP 10 najlepszych.

06.03.2024
18:27
skyshowtime filmy najlepsze top 10
REKLAMA

Najlepsze filmy na SkyShowtime to subiektywna lista 10 pełnometrażowych fabularnych produkcji, które zdecydowanie warto obejrzeć. Poniżej prezentuję ranking tytułów, z których każdy został doceniony przez widzów i krytyków - by jednak nie opierać się na znanych każdemu klasykach, których w ofercie serwisu nie brakuje (nikogo przecież nie interesują kolejne polecenia „Buntownika z wyboru” czy „Pulp Fiction”), wybrałem te, których nie znajdziecie w bibliotekach innych platform w modelu subskrypcyjnym. Kolejność przypadkowa!

Spis treści:

REKLAMA

SkyShowtime: najlepsze filmy. TOP 10 - Mission: Impossible - Dead Reckoning

Najnowsza (i prawdopodobnie najlepsza) część serii, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wiadomo, jak Tom Cruise bierze się za kino akcji, to dowozi prawdziwie jakościowe cudeńka, które rezygnują z nadmiaru CGI i opierają się na imponujących popisach kaskaderskich i praktycznych efektach. „Dead Reckoning” to jazda bez trzymanki, peak filmowej sensacji, blockbuster kompletny.

Film „Mission: Impossible - Dead Reckoning” obejrzysz tutaj.

Infinity Pool

Syn mistrza Davida - Brandon Cronenberg - kolejny raz udowodnił, że odziedziczył po ojcu talent do intensywnych, eksplorujących niewygodne sfery horrorów. Ostrzegam, to nie jest kino grozy dla niedzielnych odbiorców, ale warto się z nim zmierzyć: twórca zagłębia się tu w coraz większe szaleństwo, serwuje surrealistyczny odjazd, wytrąca ze strefy komfortu, pochyla się nad cielesnością, przemocą, seksem. Dorzućmy do tego nową królową krzyku (fantastyczna Mia Goth) i prawdziwe przerażenie, które obraz potrafi wywołać - i oto mamy jeden z najciekawszych straszaków ostatnich lat.

Film „Infinity Pool” obejrzysz tutaj.

Infinity Pool

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Tak się to powinno robić - oto naprawdę świetna adaptacja gier RPG i jednocześnie przygodówka fantasy, która zapewni kupę frajdy nie tylko fanom uniwersum. Twórcy zapewniają prawdziwy festiwal atrakcji, który poza obowiązkowymi easter eggami bawi awanturniczą opowieścią, sympatycznymi postaciami, neverwinterową atmosferą z przymrużeniem oka i luzem (ortodoksi nie powinni się jednak obawiać: zachowano szacunek do źródła). To czysty, jakościowy fun bez nadęcia. Szanuję.

Film „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” obejrzysz tutaj.

Watcher

Paranoiczne kino ze znakomitą Maiką Monroe w roli głównej. Chłodny, kameralny stalkera thriller, który znakomicie oddaje poczucie osamotnienia za pomocą szerokiego wachlarza filmowych środków przekazu. Oprawa wizualna, dźwięk, paleta barw, cała scenografia i przejmujący występ artystki - zestaw tych komponentów wymusza na widzu przybranie punktu widzenia prześladowanej bohaterki, co z jednej strony potęguje atmosferę niepokoju, z drugiej zaś: potrafi sprawić, że podważymy jej wiarygodność. Świetna robota.

Film „Watcher” obejrzysz tutaj.

Watcher

Jednym głosem

Potężne uderzenie w seksualnych drapieżców - kronika mocarnego, walecznego dziennikarstwa i relacja z historii #MeToo. Opowieść fascynująca, wiarygodnie zainscenizowana, uczciwa, unikająca napawania się przemocą - obraz skupia się na reporterkach „New York Timesa”, które swoim materiałem skruszyły ochronne pole milczenia wokół kwestii seksualnych napaści w wykonaniu najpotężniejszego hollywoodzkiego producenta: Harveya Weinsteina. Fenomenalne Zoe Kazan i Carey Mulligan. 

Film „Jednym głosem” obejrzysz tutaj.

M3gan

Dziwna sprawa: oto naprawdę fajny horror bez kategorii wiekowej „R”. Nie szkodzi: ten teen-straszak bawi i niepokoi zarazem; bazuje na współczesnych niepokojach dotyczących rozwoju AI, zadaje pytania o świadomość, przemyca opowieść o toksycznych relacjach i traumie. I ta muzyka! Zaskakująco udany tytuł. 

Film „M3gan” obejrzysz tutaj.

M3gan

Tar

Wiwisekcja geniuszu i narcyzmu. Opowieść o cancel culture, która nie próbuje udzielać odpowiedzi, stawiać diagnoz i moralizować: twórca rezygnuje z publicystyki na rzecz piętrzenia pytań, prowokując do przemyśleń i angażując. Nagradzany obraz skupia się na fikcyjnej ikonie muzyki, która staje się pierwszą w historii kobiet główną dyrygentką wielkiej niemieckiej orkiestry. Co ciekawe, scenariusz napisano specjalnie dla wybitnej tu Cate Blanchett - gdyby odmówiła, film nigdy by nie powstał. Na szczęście przyjęła rolę. 

Film „Tar” obejrzysz tutaj.

Pearl

Druga odsłona trylogii Ti Westa - znacznie lepsza od pierwszej! To pełnokrwisty horror psychologiczny, gęsty, tyleż przerażający co zabawny - z jednej strony opowieść o marzeniach upadających pod naporem rzeczywistości, z drugiej: hołd dla kina miksujący tropy i gatunki. Do tego całość jest wybornie wyreżyserowana, cudownie wystylizowaną, a Mia Goth znowu nie bierze jeńców. Jakie to świeże!

Film „Pearl” obejrzysz tutaj.

Pearl

Vengeance

Współtwórca „The Office” (który również w serialu występował), B.J. Novak, popełnił unikalny wciągający i niegłupi obraz, bardzo wyróżniający się na tle czarnych komedii z ostatnich lat. Film opowiada o zderzeniu kultur, pochyla się nad przekrojem amerykańskich wartości, rozmyśla o kraju spolaryzowanym, rozrywanym od środka przez politykę, uzależnienia i teorie spiskowe. Tytuł momentami przygnębiający, ostatecznie jednak ciepły, zabawny i poruszający. 

Film „Vengeance” obejrzysz tutaj.

Breaking

REKLAMA

Dreszczowiec, który skupia się na postaci wegetującego na skraju ubóstwa weterana piechoty morskiej - fabułę oparto na prawdziwych losach Briana Browna-Easleya. Główny bohater postanawia napaść na bank i pojmać kilku zakładników, w gruncie rzeczy chodzi mu jednak o coś więcej, niż tylko pieniądze. Film łączy ze sobą najlepsze cechy poruszających historii bazujących na faktach, kina zaangażogwego społecznie oraz solidnych thrillerów. Znakomity John Boyega i jedna z ostatnich ról Michaela K. Williamsa. 

Film „Breaking” obejrzysz tutaj.

Breaking
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA