REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Będzie nowy film o Rey. Lucasfilm ogłasza nowe produkcje "Star Wars"

Dobrze czytacie: Daisy Ridley powróci jako Rey Skywalker w nowym filmie z uniwersum "Star Wars". Co wiemy o nowej gwiezdnowojennej produkcji?

07.04.2023
14:51
star wars rey nowy film gwiezdne wojny
REKLAMA

Trwa Star Wars Celebration, podczas którego oficjalnie ogłoszono prace nad trzema kinowymi filmami - poznaliśmy już kilka pierwszych szczegółów. Jeden z nich wyreżyseruje twórca znakomitego "Logana" i nadchodzącego "Indiany Jonesa 5" - James Mangold. Będzie on rozgrywać się 25000 lat przed wydarzeniami z Gwiezdnej Sagi i opowiedzieć historię pierwszego Jedi. Drugi tytuł to kinowe zwieńczenie produkcji odcinkowych, czyli będzie to kulminacja historii opowiadanych w "The Mandalorian", "Ahsoce" czy "Skeleton Crew". Za kamerą stanie znany fanom kapelusznik, Dave Filoni.

Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjnym projektem - biorąc pod uwagę brak sympatii wielu fanów do tej postaci - jest zapowiedziany film o Rey.

REKLAMA

Star Wars: nadchodzi nowy film o Rey Skywalker

REKLAMA

Zgadza się - Rey powróci w kolejnym filmie. Daisy Ridley Daisy wcieli się w tę rolę w filmie Sharmeen Obaid-Chinoy; jego akcja rozgrywa się 15 lat po IX epizodzie i opowie o (kolejnym...) odbudowaniu Zakonu Jedi. To by było na tyle, jeśli chodzi o teorie o "anulowaniu sequeli" przez Lucasfilm.

Co nie oznacza, że studio nie zamierza się od nich nieco odciąć. Jak widać, większość obecnych i zapowiedzianych projektów nie ma z nimi zbyt wiele wspólnego. Co więcej - istnieje spora szansa na różnego rodzaju retcony.

Tego typu przeskok czasowy (50 ABY - co, swoją drogą, oznacza brak męczących i niepotrzebnych cameos) umożliwi pozbycie się kilku nielubianych elementów i zbudowanie gruntu pod nowe produkcje rozgrywają się się w okresie poprequelowym. A dokładniej: filmy i seriale, które nie będą bezpośrednio obciążone bolesnym wspomnieniem o tragicznym epizodzie IX. Nowi Jedi, nowe zagrożenia - czemu nie? Jest potencjał, tym bardziej, że za scenariusz będzie odpowiadać uznany twórca "Peaky Blinders" - Steven Knight. Czekam z powściągliwym zainteresowaniem.

Star Wars
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA