REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Patostreamer Wojciech "Jaszczur" Olszański groził posłom, a teraz został skazany. Trafi do więzienia

Patostreamer Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski trafi do więzienia. Mężczyzna został skazany przez sąd w Bydgoszczy na rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę grzywny. Chodzi o jego zachowanie podczas publicznej manifestacji w Bydgoszczy.

06.04.2023
11:34
Patostreamer Jaszczur
REKLAMA

Patostreamer "Jaszczur" trafi za kratki. O wyroku, który zapadł w pierwszej instancji poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Olszański przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy usłyszał wyrok z art 128 kodeksu karnego. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

REKLAMA

Jaszczur publicznie groził posłom na manifestacji.

Przypomnijmy, że podczas wiecu w Bydgoszczy Jaszczur publicznie groził posłom, ale też znieważył posłankę. Pod koniec stycznia 2022 roku uczestnicy manifestacji zorganizowanej przez patostreamera byli przeciwni ustawie antycovidowej, która zakładała m.in. że nasz pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownicy mają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się okazuje Jaszczur wykrzykiwał, że trzyma kij na poselski ryj, ale też groził posłom oraz posłankom, którzy wyraziliby swoje poparcie w tej ustawie.

Jeśli poprą ustawę, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. (...). Ja, Wojciech O., znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić. A dlaczego nie?! Bo jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci! - mówił patostreamer. To jeszcze nie wszystko, gdyż sąd w Bydgoszczy nałożył na Jaszczura karę 15 tysięcy złotych grzywny za znieważenie posłanki Lewicy - Marceliny Zawiszy.

To już kolejny proces, w którym patostreamer usłyszał wyrok

REKLAMA

Warto podkreślić, że to już kolejny proces, w którym patostreamer usłyszał wyrok. W grudniu ubiegłego roku Jaszczur został prawomocnie skazany na dwa lata ograniczenia wolności za to, że publicznie znieważał na swoim kanale osoby pochodzenia żydowskiego. Na swoim koncie mężczyzna ma również wyrok za nawoływanie do popełnienia zbrodni.

Sam zainteresowany Wojciech Olszański (występujący pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski) to prorosyjski patostreamer, który w swoich materiałach stosuje język nienawiści. Głosi poglądy dyskryminujące osoby LGBT+, antysemickie i antyklerykalne. Razem z Marcinem Osadowskim prowadził kanał na YouTube, który został usunięty za naruszenia zasad społeczności serwisu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA