REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

2. sezon „The Last of Us” zaliczy opóźnienie. Wstrzymano casting

Prace nad drugim sezonem „The Last of Us” zostały wstrzymane. Wszystko przez strajk scenarzystów, który w ostatnich tygodniach wstrząsa amerykańską popkulturą i polityką. Kiedy twórcy wrócą na plan? Raczej nieprędko.

12.05.2023
11:54
the last of us
REKLAMA

Trwa właśnie protest zorganizowany przez Amerykańską Gildię Scenarzystów (WGA). Powodem strajku są oczywiście pieniądze. Zdaniem twórców ich wynagrodzenia nie rosną współmiernie do przychodów jakie osiągają serwisy streamingowe. Sprawa jest poważna, bo poprzedni protest, który miał miejsce w 2008 roku, przeorał branżę telewizyjną i doprowadził do wstrzymania lub opóźnienia bardzo wielu tytułów. Protestujący domagają się podwyżek wynagrodzeń na poziomie 16%.

Siła strajkujących wynika z solidarności. Co chwila docierają do nas informacje o kolejne wstrzymanej produkcji, bo osoby odpowiadające za skrypty zamiast siedzieć na planach serialowych i filmowych (choć zwłaszcza tych pierwszych), odmawiają pracy.

REKLAMA

„The Last of Us” również wstrzymane.

REKLAMA

Czytaj także: Wy też powinniście kibicować strajkującym scenarzystom. Nawet jeśli będzie was to kosztować ulubiony serial

Jak poinformował Variety, dotyczy to również najgłośniejszego tegorocznego serialu, czyli „The Last of US”. Serwis donosi, że przygotowania do castingu 2. sezonu trwały od początku tygodnia, ale zostały wstrzymane. Prace miały trwać mimo tego, że współtwórca i showrunner serialu Craig Mazin od samego początku brał udział w strajku. Co ciekawe, ekipa castingowa nie pracowała na materiałach pochodzących z samego serialu. Kandydujący do roli aktorzy mieli odczytywać dialogi pochodzące z gry.

Trudno dziwić się pośpiechowi twórców. Serwisy VOD i studia będą za wszelką cenę chciały zminimalizować straty i opóźnienia, które wynikają ze strajku. Te jednak wydają się nieuniknione. „Ofiarami” protestów padł nie tylko uwielbiany „The Last of Us”, ale również inne bardzo głośne tytuły. Netflix musi liczyć się z przesunięciem prac nad „Stranger Things”, a HBO, choć ukończyło prace nad scenariuszem „Rodu Smoka”, to inna produkcja w świecie „Gry o tron”, "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, została na jakiś czas wstrzymana, a swoje wsparcie dla scenarzystów wyraził również sam George R. R. Martin.

Czytaj także: Zebraliśmy seriale wstrzymane przez strajk scenarzystów. Ucierpi nie tylko 5. sezon "Stranger Things"

The Last of Us - zwiastun
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA