REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

"Akademia Pana Kleksa" bije rekordy. Wyniki miesiąc po premierze są niesamowite

Najnowsza odsłona "Akademii Pana Kleksa" bije rekordy popularności w kinach. Po trzech tygodniach obecności w kinowych salach, produkcja Macieja Kawulskiego zgarnęła już ponad 2 mln widzów.

30.01.2024
14:27
Akademia Pana Kleksa rekord w kinach
REKLAMA

Pierwsza "Akademia Pana Kleksa" powstała w 1983 r. w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego z Piotrem Fronczewskim w roli głównej. Po latach kultowy film powrócił w nowej odsłonie w reżyserii Macieja Kawulskiego. Do roli głównej reżyser zaprosił Tomasza Kota, który wcielił się w postać Ambrożego Kleksa. Produkcja, która do kin trafiła na początku stycznia 2024 r. świetnie sobie radzi, bijąc kolejne rekordy. Pierwszy miał miejsce już podczas pokazów przedpremierowych.

REKLAMA

Więcej o "Akademii Pana Kleksa" przeczytasz w Spider's Web:

Akademia Pana Kleksa z kolejnymi rekordami oglądalności.

Wtedy od końca grudnia do dnia premiery 5 stycznia 2024 r. film Kawulskiego obejrzało ponad 400 tys widzów. Z kolei po weekendzie otwarcia "Akademię Pana Kleksa" czekał kolejny świetny wynik. Po premierowym weekendzie miała już 840 tys. sprzedanych biletów w kinach. Obecnie po trzech tygodniach wyświetlania film zgarnął największą widownię wśród polskich filmów od pandemicznych czasów, czyli 2020 r. Do tej pory obejrzało już 2 048 776 widzów. Jak się okazuje, od 2020 r. żadnej innej polskiej produkcji nie udało się przekroczyć takiej liczby.

Witajcie w naszej bajce/ Akademia Pana Kleksa
REKLAMA

Krytycy co do nowego Kleksa podzieleni, ale fanom film bardzo się podoba

Mimo że zdania krytyków co do nowego "Kleksa" są mocno podzielone, jak widać publiczność kinowa mocno dopisuje. "Akademia Pana Kleksa" jest uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Jana Brzechwy,. Zainteresuje zarówno młodych widzów, jak i tych starszych, którzy wciąż kojarzą ekranizację z lat 80. Nowa wersja "Kleksa" jest opowieścią pozornie zwyczajnej dziewczynki, Ady Niezgódki. Trafia do tytułowej Akademii, aby poznać świat kreatywności, bajek i wyobraźni. Z pomocą wybitnego i szalonego pedagoga Ambrożego Kleksa, rozwija niesamowite umiejętności, ale też będzie usiłować rozwikłać największą rodzinną tajemnicą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA