REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Znana aktorka z serialu „Euforia” aresztowana. Wzięła udział w proteście

Hunter Schafer, odtwórczyni roli Jules w „Euforii”, została odprowadzona w eskorcie policji. Aktorka wzięła udział w proteście przeciwko atakom ze strony Izraela. Wraz z innymi uczestnikami manifestacji domagała się natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy. Eskalująca sytuacja w Nowym Jorku wymagała interwencji policji, która doprowadziła do aresztowania m.in. znanej aktorki.

29.02.2024
10:35
Aktorka z Euforii, Hunter Schafer, aresztowana
REKLAMA

Protest zainicjowała organizacja Jewish Voice for Peace. Hunter Schafer, wraz z pięćdziesięcioma innymi osobami, pojawiła się przed budynkiem, gdzie odbywały się właśnie nagrania do programu „Late Night With Seth Meyers”. Jako gościa zaproszono nikogo innego, jak aktualnego prezydenta Stanów Zjednocoznych, Joego Bidena. Manifestanci chcieli przyciągnąć uwagę głowy państwa przez jawny sprzeciw wobec wspierania zbrodniczych działań Izraela.

REKLAMA

Więcej na temat Hunter Schafer czytaj na łamach Spider's Web:

Hunter Schafer aresztowana. Policjanci zakuli ją w kajdanki

Uczestniczące w proteście osoby trzymały w rękach transparenty z prowokacyjnymi hasłami, takimi jak: „Żydzi do Bidena: Przestańcie uzbrajać ludobójstwo” i „Trwałe zawieszenie broni”. Skandowali także „Nigdy więcej broni, nigdy więcej wojny, zawieszenia broni są warte walki”. Znana z serialu „Euforia” aktorka miała na sobie koszulkę z nadrukiem, którego wydźwięk był bliźniaczo podobny do przykładów podanych wyżej. Za udział w demonstracji została ona aresztowana i odprowadzona w eskorcie nowojorskiej policji.

Znana aktorka z serialu „Euforia” aresztowana za udział w proteście

Według aktualnych informacji powodami zatrzymania były czyny polegające na wtargnięciu na teren prywatny oraz zakłócaniu porządku. W sprawie popularnej aktorki głos zabrała już organizacja Jewish Voice for Peace.

REKLAMA

Hunter została aresztowana podczas protestu. Pochwalamy jej zaangażowanie na rzecz wolności Palestyńczyków i przyszłości sprawiedliwości dla wszystkich.

mówi rzecznik organizacji Jewish Voice for Peace

W relacji New York Posta znajduje się także informacja o tym, że prezydent Joe Biden wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w Strefie Gazy. Zrobił to w trakcie przerwy nagraniowej programu. Zaznaczył, że liczy na zawieszenie broni w ciągu najbliższych kilku dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA