REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Anna Dymna w prequelu kultowej komedii "Sami swoi". Wcieli się w zupełnie inną postać

"Sami swoi" powracają. Prequel kultowej komedii wyreżyseruje debiutujący w tej roli aktor, Artur Żmijewski. Również i tym razem w filmie zagości Anna Dymna, choć nie zobaczymy ją w roli Ani Pawlak. W kogo wcieli się aktorka?

12.04.2023
10:26
Anna Dymna, Sami swoi
REKLAMA

"Sami swoi" to film z 1967 roku, pamiętany przez kolejne pokolenia. Zresztą do tej pory obraz Sylwestra Chęcińskiego bardzo chętnie emitowany jest przez Telewizję Polską. Fabuła "Samych swoich" skupia się na życiu dwóch skłóconych ze sobą rodzin: Pawlaków i Karguli, których deportowano z Kresów Wschodnich na tak zwane Ziemie Odzyskane. Sympatia widzów powędrowała oczywiście do odtwórców ról ojców obu rodzin: Kazimierza (Wacław Kowalski), ale też Władysława (Władysław Hańcza).

REKLAMA

Anna Dymna zagra w prequelu "Samych swoich". Nie będzie Anią Pawlak.

Popularność zdobyła też młodziutka wówczas Anna Dymna, która wcieliła się wnuczkę Pawlaka i Kargula - Anię Pawlak. Komediowa produkcja podbiła serca ludzi i doczekała się dwóch kontynuacji: "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć". W obu filmach zagrała Anna Dymna, a już niedługo zagości w prequelu "Samych swoich".

Za reżyserię zabrał się Artur Żmijewski. Jak donosi "Fakt", Anna Dymna wcieli się w prawujenkę Ani Pawlak.

Zdjęcia już się zaczęły i jest wspaniale! Ja tam gram niestety tylko epizod. Gram prawujenkę Ani Pawlak. Z radością się zgodziłam, jak tylko dostałam tę propozycję. Jak się urodzi Ania w "I nie ma mocnych" to będzie podobna do tej ciotki i to będzie bardzo sympatyczne – mówi nam niekryjąca dumy Dymna. – Jest super towarzystwo. Miałam jeden dzień zdjęciowy. Było przeuroczo. Był koń, był Pawlak młodziutki...

- powiedziała aktorka w rozmowie z "Faktem".

Kto zagra w prequelu "Samych swoich"?

REKLAMA

Prequel "Samych swoich" opowie o czasach sprzed rozpoczęcia filmu. Akcja ma zakończyć się, kiedy rodziny Pawlaków i Kargulów wyruszają z Kresów na Ziemie Odzyskane. Za scenariusz ma odpowiadać Andrzej Mularczyk, który opracował go na podstawie własnej książki, "Czyim ja żyłem życiem". Zdjęcia do filmu ruszyły w lutym tego roku w  Parku Etnograficznym w Tokarni niedaleko Kielc. Pawlaka zagra Zbigniew Zamachowski, natomiast Kargula - Mirosław Baka. W pozostałych rolach widzowie zobaczą m.in. Wojciecha Malajkata, Adama Ferencego oraz Paulinę Gałązkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA