REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Do sieci trafił brutalny zwiastun nowego filmu z Billem Skarsgårdem. Kim jest i skąd możemy go kojarzyć?

Aktualnie bardzo dużą popularnością cieszy się zwiastun filmu „Boy Kills World” z udziałem Billa Skarsgårda. Produkcja ta nie ma jeszcze oficjalnie ogłoszonej daty polskiej premiery, ale każde związane z nią informacje są szeroko komentowane w sieci. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim bardzo zgrabnie dobraną obsadą aktorską oraz dość nietypową, jak na film akcji, formą. Nic dziwnego, że wzbudza tak duże zainteresowanie, nie tylko wśród fanów aktora.

03.04.2024
17:21
Bill Skarsgård, sylwetka aktora, Boy Kills World
REKLAMA

Bill Skarsgård to kolejny członek rodziny, który wybrał artystyczną ścieżkę kariery. Jego bracia - Alexander, Gustaf i Valter – również zajmują się aktorstwem. Pochodzący ze Szwecji gwiazdor może pochwalić się dość pokaźną filmografią. Można wręcz śmiało przyznać, że jak na swój wiek radzi sobie doskonale. Bill Skarsgård ma obecnie 33 lata, a posiada już na swoim koncie kilkadziesiąt produkcji, w których brał udział. Widzowie z pewnością kojarzą go z roli przerażającego klauna Pennywise’a („To”) lub z wystąpienia w „Johnie Wicku 4”. Są to oczywiście jedynie dwa skromne przykłady, ponieważ równie duże zamieszanie wywołał udział Skarsgårda w serialu „Clark”, który można oglądać na platformie Netflix.

REKLAMA

Bill Skarsgård - sylwetka aktora

Bill Skarsgård urodził się 9 sierpnia 1990 roku w Sztokholmie w Szwecji. Swoją pierwsza małą rolę otrzymał już w wielu 10 lat. Zagrał wtedy w szwedzkim thrillerze pt. „Järngänget”. Wystąpił tam u boku swojego brata Alexandra. Oficjalnie jednak Bill rozpoczął swoją karierę siedem lat później. Na początku ograniczał się raczej do rodzimych produkcji. W 2012 udało mu się pojawić w tytule „Anna Karenina” z Keirą Knightley. Otrzymał stosunkowo niewielką rolę kapitana Machotina. Później, można raczej śmiało stwierdzić, było tylko lepiej. Jeszcze jako młody chłopak zagrał m.in. w serialach „Castle Rock” czy „Pokrewne dusze". Następnie wystąpił w thrillerze psychologicznym „Diabeł wcielony”. W końcu przyszedł czas na to, aby Skarsgård pojawił się także w produkcjach ze stajni Marvela. Zagrał więc w „Deadpoolu 2” z Ryanem Reynoldsem oraz „Eternals” z Angeliną Jolie. Największą sławę zyskał dzięki udziałowi w dwóch częściach serii „To” – opartych na bestsellerowej powieści Stephena Kinga.

Bill Skarsgård nie wspomina zbyt dobrze pracy na planie popularnego horroru. Sam określa ten czas jako spędzony raczej samotnie. Aktor publicznie mówił o tym, że był bardzo odizolowany praktycznie od wszystkich. Wspomina, że non stop chodził w przebraniu oraz w pełnym makijażu. W jego otoczeniu przebywały wówczas głównie dzieci, które siłą rzeczy stworzyły relacje głównie między sobą. Bill był dla nich jedynie znajomym z planu, w dodatku w strasznym i upiornym stroju. Mimo tych smutnych doznań, Bill wcielił się w powierzoną mu rolę doskonale, a ostateczny efekt zachwycił widzów przed kinowymi ekranami. Aktor opowiadał również w różnego rodzaju wywiadach, jak udało mu się stworzyć tak ikoniczny uśmiech. Zaznaczył, że inspiracją był dla niego brat - Gustaf Skarsgård. Podobno robił podobny wyraz twarzy w dzieciństwie, co młody Bill podpatrzył i odtworzył na swój własny sposób w filmach.

Boy Kills World - zwiastun nowego filmu z Billem Skarsgårdem

Oficjalny zwiastun filmu Boy Kills World z udziałem Billa Skarsgårda

W tym miejscu warto zaznaczyć, że tak naprawdę cała rodzina Billa Skarsgårda szczególnie upodobała sobie branżę rozrywkową. Ojcem Billa jest niezwykle popularny w Szwecji Stellan Skarsgård – znany głównie z takich hitów, jak: „Mamma Mia”, „Nimfomanka”, „Diuna”, „Czarnobyl”, „Przełamując fale” czy „Dziewczyna z tatuażem”. Z kolei mama - My Skarsgård – również próbowała swoich sił w aktorstwie. W jej przypadku skończyło się jednak na drobnych rolach epizodycznych. Bill kontynuuje zatem rodzinną tradycję z bardzo dużymi zawodowymi sukcesami.

REKLAMA

Więcej na temat Billa Skarsgårda czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA