REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czy będzie "Luther 2"? Idris Elba rozwiewa wątpliwości

Wygląda na to, że to nie koniec przygód popularnego detektywa Johna Luthera. Idris Elba, odtwórca roli londyńskiego śledczego, zdradził, że niewykluczone, iż w przyszłości powróci w kolejnej filmowej kontynuacji uwielbianego serialu kryminalnego.

23.04.2024
11:15
luther 2 idris elba film
REKLAMA

Serial "Luther" autorstwa Neila Crossa emitowany był w latach 2010-2019, zapewniając widzom najwyższy poziom rozrywki przez 5 sezonów. Fabuła skupiała się na tytułowym detektywie (w tej roli Idris Elba), który toczy psychologiczne pojedynki z niebezpiecznymi przestępcami, coraz bardziej angażując się w zawodowe sprawy. W 2023 r. fani spotkali się z ulubionym bohaterem ponownie za sprawą filmu "Luther: Zmrok", przy którym pracował twórca serialu, Neil Cross, a w roli głównej ponownie pojawił się Idris Elba. W filmowej kontynuacji detektyw John Luther ucieka z więzienia, by schwytać drwiącego z niego cyberpsychopatę.

REKLAMA

Od premiery produkcji minął już ponad rok, a pytań w związku z kolejnymi projektami nie brakuje. Idris Elba postanowił rozwiać nieco wątpliwości zagorzałych fanów serii i zdradził, że szanse na nakręcenie kolejnego filmu są naprawdę wysokie.

Idris Elba sugeruje, że może powstać kolejna część serii "Luther"

W wywiadzie dla serwisu Collider aktor co prawda nie zdradził żadnych konkretów, jednak zasugerował, że to bardzo prawdopodobne, by kolejna część filmu mogła zostać zrealizowana:

Szanse są duże. Właściwie to bardzo duże. Nie chcę robić żadnych ogłoszeń na wyłączność, ale sprawy mają się bardzo dobrze dla starego Johnny'ego

- stwierdził.
Zwiastun filmu "Luther: Zmrok"

Z raportu "Netflix Engagement Report", który pojawił się pod koniec grudnia minionego roku, wynika, że film "Luther: Zmrok" był oglądany przez około 209,7 mln godzin, co czyni go drugim najczęściej oglądanym thrillerem zaraz po "Matce" z Jennifer Lopez w roli głównej. Działa to na korzyść potencjalnego sequelu, tym bardziej, że sam Idris Elba wyraża chęć, by wrócić do swojej roli:

"Luther" znalazł się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych filmów w serwisie Netflix, co jest niesamowitym osiągnięciem, ponieważ był to pierwszy film na podstawie serialu. Mam nadzieję nakręcić kolejny. Uwielbiam Luthera. Uwielbiam tę postać i uwielbiam to, gdzie mogę ją zabrać, jako historię i jako postać. Więc tak, trzymajcie kciuki

- powiedział w minionym roku.
REKLAMA

O "Lutherze" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA