REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W kolejnym sezonie "Sex Education" zabraknie jednej z głównych postaci. Aktorka potwierdziła, że odchodzi

Zdjęcia do najnowszego sezonu "Sex Education" ledwie zdążyły się zakończyć, a w sieci już pojawiła się informacja dotycząca potencjalnego 5. sezonu. I zdecydowanie nie jest to dobra wiadomość. Emma Mackey żegna się z rolą Maeve. Aktorka przyznała, że nie pojawi się w 5. sezonie "Sex Education". O ile kolejny sezon w ogóle powstanie.

20.02.2023
10:37
emma mackey nie pojawi sie w 5. sezonie sex education
REKLAMA

"Sex Education" to produkcja serwisu Netflix, która zadebiutowała w 2019 roku. Serial, poruszający problemy nastolatków związane z dojrzewaniem, seksualnością, miłosnymi rozterkami i przełamujący tematy tabu, stał się hitem. Głównym bohaterem jest szesnastoletni Otis, który, chcąc nie chcąc, styka się z wiedzą z zakresu seksuologii, gdyż tym właśnie zawodowo zajmuje się jego matka Jean, co wykorzystuje, by pomóc w tej kwestii swoim rówieśnikom i rówieśniczkom. W całym przedsięwzięciu bierze udział również Maeve, w której skrycie podkochuje się Otis.

REKLAMA
Netflix - zwiastun trzeciego sezonu serialu "Sex Education"

Perypetie tej pary i wyboje w ich relacji mogliśmy obserwować w serialu przez pierwsze trzy sezony. Pewnym jest, że gdy już zadebiutuje 4. sezon, na ekranie zobaczymy również Maeve, w którą wcieliła się Emma Mackey. Aktorka jednak wyznała, że po najnowszym sezonie chce pożegnać się ze swoją rolą i wyjaśniła, dlaczego.

Emma Mackey żegna się z serialem "Sex Education"

Aktorka już wcześniej sugerowała, że nadchodzi czas, by pożegnać się z rolą Maeve, która jest jedną z głównych postaci w serialu. Przyznała, że niełatwo jest odgrywać rolę postaci, która zatrzymała się w czasie jako licealistka, mając prawie 30 lat. Stwierdziła, że serial był dobrym startem, który stworzył dla niej i innych aktorów mnóstwo możliwości, ale nadchodzi ten moment, aby zakończyć współpracę.

To jest coś, z czego chcę z wdziękiem wyjść i być szczęśliwą, że istnieje, ale tak, myślę, że teraz trzeba to zostawić w spokoju

- skomentowała Emma Mackey.

W niedzielę sugestie aktorki zostały potwierdzone. Po odebraniu nagrody BAFTA w kategorii Rising Star, czyli Wschodząca Gwiazda, do której nominowana była również koleżanka Emmy z planu - Aimee Lou Wood, w "Sex Education" przyjaciółka Maeve - Aimee Gibbs, aktorka wypowiedziała się na temat swojego udziału w potencjalnym 5. sezonie serialu. Zapytana o powrót w najnowszej części, ze śmiechem stwierdziła, że dopiero zakończyły się zdjęcia do 4. sezonu. Ale dodała również, że nie przewiduje swojego powrotu w roli Maeve.

Nie, nie sądzę, że pojawię się w sezonie 5. Pożegnałam się z Maeve

- powiedziała.
REKLAMA
 class="wp-image-2302753"
Emma Mackey z nagrodą BAFTA. Fot. Justin Tallis

Oficjalna data premiery 4. sezonu "Sex Education" nie została jeszcze podana, ale biorąc pod uwagę, że zdjęcia do najnowszej części zostały już zakończone, możemy spodziewać się premiery jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA