REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gal Gadot przeciwna ślepemu zastępowaniu męskich bohaterów kobietami

Gal Gadot to izraelska aktorka i modelka, która gra silne, kobiece postaci. Wystąpiła m.in. w serii "Szybcy i wściekli" oraz jako tytułowa "Wonder Woman". W jednym z najnowszych wywiadów gwiazda zdradziła, że sprzeciwia się ślepemu zastępowaniu męskich ról kobiecymi. Gal uważa, że ważna jest zmiana nie tylko płci bohatera, ale również i sposobu postrzegania.

28.06.2023
10:43
Gal Gadot
REKLAMA

Gal Gadot dała się poznać swoim fanom grając silne kobiece role. Z pewnością aktorce przydaje się w tym dwuletnia służba w Izraelskich Siłach Obronnych, którą musiała odbyć, gdyż była obowiązkowa. Teraz 37-letnia gwiazda wcieli się w postać agentki wywiadu Rachel Stone w filmie "Heart of Stone". Jej rola porównywana jest do żeńskiej wersji Jamesa Bonda.

REKLAMA

Gal Gadot przeciwna popularnemu hollywoodzkiemu trendowi.

Jak się okazuje, Gadot przeciwna jest popularnemu trendowi przekształcania męskiej roli na kobiecą i prostemu zamienianiu bohatera na bohaterkę bez większych zmian. Dla Gal ważne było upewnienie się, że jej Rachel była postacią zbudowaną "na własnym DNA".

Izraelska aktorka udzieliła niedawno wywiadu portalowi Total Film, natomiast przed premierą "Heart of Stone", Gal wyraziła swoje zdanie o popularnej praktyce kina Hollywood.

Chciałam pokazać świetną historię o postaci kobiecej, która robi to w gatunku akcji. Ona się pięknie rozwija. Jednocześnie, ile razy po prostu zmieniano płeć? Biorą historię o mężczyźnie i po prostu zamieniają ją na historię o kobiecie i idą to kręcić? Dla mnie, bardzo ważne było, by zrobić Heart of Stone trochę inaczej, ponieważ kobiety i mężczyźni są różni. Są zbudowani inaczej, działają inaczej - powiedziała Gal.

REKLAMA

Chciała pokazać żeńską perspektywę zdominowanej przez facetów franczyzy

Aktorka stwierdziła, że chciała zrealizować "Heart of Stone", gdyż sama dorastała z największymi postaciami filmowego świata, jak James Bond, Ethan Hunt oraz Jason Bourne. Stwierdziła, że zamiast powielać którąś z historii, chce pokazać żeńską perspektywę zdominowanej przez facetów franczyzy. Przy okazji jednej ze scen akcji, Gal powiedziała: Jeśli mogę zrobić coś jako aktorka, zawsze będę tego próbowała, walczyła z zamiarem, aby naprawdę to wykonać - zdradziła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA