REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Grammy 2024: najważniejsze momenty. Pierwsza nagroda Miley Cyrus i ostre słowa Jaya-Z

Nagrody Grammy 2024 rozdane. I choć w kilku przypadkach nie było zaskoczeń, to minionej nocy wydarzyło się naprawdę sporo. Ma to związek z historycznym rekordem Taylor Swift i pierwszą statuetką dla Miley Cyrus, lecz nie tylko nagrodzone w najważniejszych kategoriach artystki będą wspominać wczorajszy wieczór. Oto najważniejsze momenty 66. ceremonii rozdania Grammy 2024.

05.02.2024
13:34
najwazniejsze momenty grammy 2024 jay z
REKLAMA

Historyczny rekord Taylor Swift, pierwsza nagroda Grammy dla Miley Cyrus i pierwsza od dawna statuetka za utwór muzyczny z filmu - 66. ceremonia rozdania Grammy 2024 stała pod znakiem albumu "Midnights" oraz piosenek "Flowers" i "What Was I Made For?". Taylor Swift, Miley Cyrus i Billie Eilish - to właśnie te 3 artystki zostały laureatkami muzycznej nagrody w głównych kategoriach. Nie były to jednak jedyne ważne momenty podczas rozdania nagród Grammy - zeszłej nocy wydarzyło się naprawdę sporo.

REKLAMA

Grammy 2024 - najważniejsze momenty: Taylor Swift pobiła historyczny rekord i ogłosiła nowy album

Oprócz tego, że Taylor Swift wygrała Grammy za album "Midnights", to przy okazji pobiła historyczny rekord. Wokalistka, zdobywając swoją czwartą statuetkę w kategorii Album Roku, stała się pierwszą wykonawczynią, która tego dokonała, pokonując Franka Sinatrę, Steviego Wondera oraz Paula Simona. Jest ponadto pierwszą solową, czterokrotnie nagrodzoną artystką (za krążki "Fearless", "1989", "Folklore" i "Midnights"). Wokalistka ogłosiła także premierę swojego 11. albumu:

Chcę podziękować fanom i zdradzić sekret, który ukrywałam przed wami przez ostatnie 2 lata. Mój nowy album ukaże się 19 kwietnia. Nazywa się "The Tortured Poets Department"

- ogłosiła.

Miley Cyrus zdobyła swoją pierwszą nagrodę Grammy

Miley Cyrus odebrała swoją pierwszą nagrodę Grammy za piosenkę "Flowers", która wygrała w kategorii Nagranie Roku. Wokalistka została również nagrodzona statuetką za Najlepszy Występ Solowy Pop.

Miley Cyrus wygrywa swoją pierwszą nagrodę Grammy 2024

Celine Dion niespodziewanie pojawiła się na gali

Cierpiąca na zespół sztywności uogólnionej, Celine Dion pojawiła na gali Grammy 2024, by wręczyć nagrodę w kategorii Album Roku i zaskoczyła tym wszystkich zgromadzonych. Artystka, której podczas wejścia na scenę towarzyszył utwór "The Power of Love", jeden z jej największych hitów, wyjaśniła, że zjawiła się na ceremonii, by wręczyć nagrodę, którą sama 27 lat temu otrzymała od Diany Ross i Stinga:

Kiedy mówię, że cieszę się, że tu jestem, mówię to z głębi serca. Ci, którzy zostali pobłogosławieni, by być na ceremonii rozdania nagród Grammy, nie mogą brać za pewnik ogromnej miłości i radości, jaką muzyka wnosi do naszego życia i ludzi na całym świecie

- mówiła.

Jay-Z skrytykował Grammy

Na ceremonii wręczania nagród Grammy Jay-Z odebrał nagrodę Dr. Dre Global Impact Award za całokształt osiągnięć w branży muzycznej. Raperowi na scenie towarzyszyła jego 12-letnia córka Blue Ivy Carte. Podczas przemówienia Jay-Z w gorzkich słowach podsumował działania Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji, która nigdy nie wręczyła jego żonie Beyonce nagrody w kategorii Album Roku, mimo że ta wygrała rekordową liczbę statuetek:

Nie chcę zawstydzać tej młodej damy, ale ma więcej nagród Grammy niż wszyscy i nigdy nie wygrała Albumu Roku. Chyba coś tu jest nie tak. Niektórzy z was wrócą dziś do domu i poczują się, jakby zostali okradzeni. Niektórzy z was mogą zostać okradzeni. Niektórzy z was nie należą do tej kategorii

- stwierdził.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "JAY-Z Accepts Dr. Dre Global Impact Award | 2024 GRAMMYs Acceptance Speech" na YouTube.

REKLAMA

O laureatach nagrody Grammy przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA