REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Jan Śpiewak dosadnie o Blance Lipińskiej. Aktywista stwierdził, że pisarka jest alkoholiczką

Jan Śpiewak, działacz społeczny, walczący z reklamowaniem alkoholu w mediach społecznościowych, skomentował odpowiedź Blanki Lipińskiej na pytanie od jednego z internautów, który zauważył, że alkohol odgrywa ważną rolę w jej życiu. Pisarka bez ogródek odparła, że wino to jej sposób na rozwiązywanie problemów i odniosła się do krążącej w mediach informacji na temat jej domniemanego problemu z alkoholem.

17.04.2023
11:48
Jan Śpiewak dosadnie o Blance Lipińskiej. Aktywista stwierdził, że pisarka jest alkoholiczką
REKLAMA

Jan Śpiewak, działacz społeczny, socjolog i publicysta, znany jest z szerzenia informacji na temat patodeweloperki w Polsce oraz walki z reklamowaniem wszechobecnego alkoholu. Na swoich Instastories udostępnia m.in. reklamy, dotyczące kuriozalnych promocji na piwo czy komentarzy swoich obserwatorów, uświadamiając o szkodliwym wpływie alkoholu na społeczeństwo.

REKLAMA

A reklamy mniej lub bardziej ciężkich trunków stają się coraz bardziej wymyślne. I tak za zakup 10 butelek piwa można otrzymać 10 gratis, a przy zakupie pięciu puszek można uzyskać miesięczny dostęp do serwisu Canal+ za darmo. Reklamy z gazetek promocyjnych gładko przeszły do sfery internetowej, a tam przede wszystkim, głównie na Facebooku i Instagramie, swoje wyroby alkoholowe promowali Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki. Wtedy również zareagował Jan Śpiewak, który podjął poważne kroki i zgłosił obu wspólników do prokuratury.

Jan Śpiewak zgłosił działania Wojewódzkiego i Palikota do prokuratury

Czytaj także:

Tym razem Śpiewak skomentował Blankę Lipińską, twierdząc, że jest alkoholiczką

Na swoim Instastories aktywista udostępnił screen z pytaniem skierowanym do Blanki Lipińskiej, opatrzony podpisem: "Powiedz mi, że jesteś alkoholiczką bez mówienia, że jesteś alkoholiczką". Jeden z obserwatorów zapytał o stanowisko pisarki odnośnie problemów z alkoholem, zauważając, że odgrywa on dużą rolę w jej życiu. Lipińska odpowiedziała, że zawsze ma kilka butelek wina na podorędziu, dzięki czemu problemu nie ma.

Na odpowiedź pisarki nie trzeba było długo czekać.

Jeszcze przed opublikowaniem przez Śpiewaka odpowiedzi na temat roli alkoholu w jej życiu, Lipińska nagrała filmik, w którym opowiada o tym, że o godzinie 12:00 pożyczyła swojej koleżance cooler, służący do chłodzenia alkoholu, komentując, że "przezorny zawsze ubezpieczony", a kilka godzin później udostępniła screena artykułu, który ukazał się na Pudelku.

Współczuję wszystkim, którzy nie wiedzą, co to sarkazm i zazdroszczę tym, którzy mają na tyle wyobraźni, żeby zrobić z tego news dnia

- napisała.

Blanka dodatkowo nagrała krótką relację na Instastory, w której skomentowała fakt, że przez niektóre media została okrzyknięta alkoholiczką:

REKLAMA

Kochani, wspaniali moi, którzy przewidzieliście już wczoraj, że dokładnie tak się wydarzy, jak się dzisiaj wydarza, czyli, że jutro przeczytasz w mediach, że jesteś alkoholiczką. Tak, jakby zakładałam, że tak będzie, aczkolwiek wiecie, no, poczucie humoru charakteryzuje się tym, że nie wszyscy je rozumieją. Cieszę się, że część z was rozumie moje poczucie humoru, a tym, którzy nie rozumieją, serdecznie współczuję, bo gdybyście rozumieli, to bawilibyście się równie dobrze, co my

- powiedziała.
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA