REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Jan Śpiewak dosadnie o Blance Lipińskiej. Aktywista stwierdził, że pisarka jest alkoholiczką

Jan Śpiewak, działacz społeczny, walczący z reklamowaniem alkoholu w mediach społecznościowych, skomentował odpowiedź Blanki Lipińskiej na pytanie od jednego z internautów, który zauważył, że alkohol odgrywa ważną rolę w jej życiu. Pisarka bez ogródek odparła, że wino to jej sposób na rozwiązywanie problemów i odniosła się do krążącej w mediach informacji na temat jej domniemanego problemu z alkoholem.

17.04.2023
11:48
Jan Śpiewak dosadnie o Blance Lipińskiej. Aktywista stwierdził, że pisarka jest alkoholiczką
REKLAMA

Jan Śpiewak, działacz społeczny, socjolog i publicysta, znany jest z szerzenia informacji na temat patodeweloperki w Polsce oraz walki z reklamowaniem wszechobecnego alkoholu. Na swoich Instastories udostępnia m.in. reklamy, dotyczące kuriozalnych promocji na piwo czy komentarzy swoich obserwatorów, uświadamiając o szkodliwym wpływie alkoholu na społeczeństwo.

REKLAMA

A reklamy mniej lub bardziej ciężkich trunków stają się coraz bardziej wymyślne. I tak za zakup 10 butelek piwa można otrzymać 10 gratis, a przy zakupie pięciu puszek można uzyskać miesięczny dostęp do serwisu Canal+ za darmo. Reklamy z gazetek promocyjnych gładko przeszły do sfery internetowej, a tam przede wszystkim, głównie na Facebooku i Instagramie, swoje wyroby alkoholowe promowali Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki. Wtedy również zareagował Jan Śpiewak, który podjął poważne kroki i zgłosił obu wspólników do prokuratury.

Jan Śpiewak zgłosił działania Wojewódzkiego i Palikota do prokuratury

Czytaj także:

Tym razem Śpiewak skomentował Blankę Lipińską, twierdząc, że jest alkoholiczką

Na swoim Instastories aktywista udostępnił screen z pytaniem skierowanym do Blanki Lipińskiej, opatrzony podpisem: "Powiedz mi, że jesteś alkoholiczką bez mówienia, że jesteś alkoholiczką". Jeden z obserwatorów zapytał o stanowisko pisarki odnośnie problemów z alkoholem, zauważając, że odgrywa on dużą rolę w jej życiu. Lipińska odpowiedziała, że zawsze ma kilka butelek wina na podorędziu, dzięki czemu problemu nie ma.

Blanka Lipińska wypowiedziała się na temat roli alkoholu w jej życiu

Na odpowiedź pisarki nie trzeba było długo czekać.

Jeszcze przed opublikowaniem przez Śpiewaka odpowiedzi na temat roli alkoholu w jej życiu, Lipińska nagrała filmik, w którym opowiada o tym, że o godzinie 12:00 pożyczyła swojej koleżance cooler, służący do chłodzenia alkoholu, komentując, że "przezorny zawsze ubezpieczony", a kilka godzin później udostępniła screena artykułu, który ukazał się na Pudelku.

Storytime Blanki Lipińskiej o piciu w niedzielę od 12:00

Współczuję wszystkim, którzy nie wiedzą, co to sarkazm i zazdroszczę tym, którzy mają na tyle wyobraźni, żeby zrobić z tego news dnia

- napisała.
Artykuł o Blance Lipińskiej i jej domniemanych problemach z alkoholem ukazał się na Pudelku

Blanka dodatkowo nagrała krótką relację na Instastory, w której skomentowała fakt, że przez niektóre media została okrzyknięta alkoholiczką:

REKLAMA

Kochani, wspaniali moi, którzy przewidzieliście już wczoraj, że dokładnie tak się wydarzy, jak się dzisiaj wydarza, czyli, że jutro przeczytasz w mediach, że jesteś alkoholiczką. Tak, jakby zakładałam, że tak będzie, aczkolwiek wiecie, no, poczucie humoru charakteryzuje się tym, że nie wszyscy je rozumieją. Cieszę się, że część z was rozumie moje poczucie humoru, a tym, którzy nie rozumieją, serdecznie współczuję, bo gdybyście rozumieli, to bawilibyście się równie dobrze, co my

- powiedziała.
Blanka Lipińska skomentowała domniemania odnośnie jej problemu z alkoholem
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA