REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ten ważny element musi pojawić się w filmach Costnera. Bez tego jego produkcje nie mogłyby powstać

Kevin Costner przyznał, że kręci filmy dla mężczyzn. Mimo to reżyser westernu "Horyzont" stwierdził, że zawsze stara się uwzględnić w swoich produkcjach silne kobiece bohaterki, bez których jego filmy nie miałyby szansy powstać.

29.06.2024
11:43
kevin costner kobiety w filmach
REKLAMA

Wokół Kevina Costnera w ostatnim czasie zrobiło głośno za sprawą jego powrotu (a właściwie odwrotu) w związku z "Yellowstone". Odtwórca roli Johna Duttona postanowił bowiem pożegnać się ze swoim bohaterem i odejść z serialu. Costner zmieniał później zdanie kilka razy, lecz twórca produkcji, Taylor Sheridan, postawił sprawę jasno i podkreślił, że scenariusz do 2. części 5. sezonu jest już napisany, a postać Johna Duttona nie została w nim uwzględniona. Ostatecznie Costner oficjalnie ogłosił, że nie wróci do "Yellowstone" i finał odbędzie się bez niego.

REKLAMA

Winowajcą tej serii nieporozumień między aktorem a reżyserem był "Horyzont", wymarzony projekt Kevina Costnera, któremu chciał się w pełni oddać, lecz w związku z opóźnianiem zdjęć do "Yellowstone" nie mógł tego zrobić. Teraz w kinach można już oglądać 3-godzinną produkcję "Horyzont. Rozdział 1" w reżyserii Costnera. Kto może ją obejrzeć? Oczywiście wszyscy. Twórca podkreślił jednak, że z zamysłu tworzy filmy dla mężczyzn, choć okazuje się, że bez kobiet nie miałaby one szansy powstać.

Costner stwierdził, że w filmach dla mężczyzn muszą pojawić się silne kobiece bohaterki

Reżyser, który promuje obecnie film "Horyzont. Rozdział 1" wziął udział w podcaście Josha Horowitza "Happy Sad Confused", gdzie na temat produkcji wypowiadał się wraz ze swoimi współpracownikami. Wspomniał m.in. o pisaniu kobiecych postaci, które nie zawsze są widoczne w westernach.

Kiedy zaczynasz pisać, pytasz: "Gdzie jest kobieta?". To po prostu napędza historię w każdym wątku. Wydawało mi się to takie proste. Po prostu nie mogłem sobie wyobrazić sceny, która nie przedstawiałaby kobiety lub młodej dziewczyny wychowywanej przez silną kobietę

- stwierdził.
"Horyzont. Rozdział 1"

Dodał, że choć robi filmy dla mężczyzn, elementem, bez którego jego filmy nie mogłyby powstać, są właśnie kobiece bohaterki:

Robię filmy dla mężczyzn. To jest to co robię. Ale nie zrobię filmu, jeśli nie będę miał silnych kobiecych postaci, i tak prowadzę swoją karierę. Myślę, że dlatego mam takie poparcie. Dziękuję kobietom, że przyciągnęły tu swoich mężczyzn. W końcu to był western.

O Kevinie Costnerze czytaj w Spider's Web:

"Horyzont. Rozdział 1" to pierwszy projekt reżyserski Costnera od 20 lat. Film zdobywcy Oscara to początek westernowej sagi, który skupia się na tysiącu marzycieli, którzy przemierzają terytoria USA w poszukiwaniu lepszego jutra i swojego miejsca na Ziemi. Bohaterowie mierzą się z atakami rdzennych mieszkańców, napaściami bandytów, ale również swoimi słabościami i gniewem natury. Krwawa wojna secesyjna zbiera swoje żniwa i tylko nieliczni będą mieli szansę pomyślnie zakończyć swoją wielką podróż.

Film "Horyzont. Rozdział 1" obejrzycie w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA