REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To koniec "Listy przebojów Trójki". Kultową audycję zastąpi inny program

Program Trzeci Polskiego Radia rezygnuje z "Listy przebojów" - ostatnie notowanie muzycznych hitów radiowej Trójki zostanie wyemitowane po raz ostatni 1 maja, a miejsce zestawienia zajmie nowy program Piotra Metza. Stacja wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na zmianę ramówki.

30.04.2024
12:20
koniec listy przebojow trojki
REKLAMA

"Lista przebojów Trójki" zadebiutowała na antenie w kwietniu 1982 r. i od tej pory wyemitowano 1998 wydań. Zestawienie przebojów do 1990 r. gromadziło słuchaczy przy radioodbiornikach w piątkowe wieczory, a przez kolejne 30 lat - w soboty. Ostatnie wydanie programu, którego gospodarzem przez większość czasu był Marek Niedźwiedzki, nadane zostało 15 maja 2020 r. - 1. miejsce zajął wówczas utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" autorstwa Kazika Staszewskiego. Piosenka była krytyką Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS-u, który 10 kwietnia 2020 r., czyli w rocznicę katastrofy smoleńskiej, udał się na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, nie stosując się do zaleceń związanych z pandemią i lockdownem.

REKLAMA

Ówczesny zarząd stacji unieważnił głosowanie - spowodowało to, że z Trójki odszedł nie tylko Marek Niedźwiedzki, ale również m.in. Wojciesz Mann, Jacek Hawryluk, Hirek Wrona i Agnieszka Szydłowska, która w tym roku objęła stanowisko dyrektorki radia. Z pracy w Trójce zrezygnował również Piotr Metz - redaktor już jutro poprowadzi nową audycję, która zastąpi "Listę przebojów Trójki".

Z Trójki znika "Lista przebojów". Zastąpi ją nowa audycja

W poniedziałek rozgłośnia zapowiedziała, że oficjalnie żegna się z "Listą przebojów Trójki". Agnieszka Szydłowska, dyrektorka stacji, wyjaśniła, dlaczego zdecydowano się na taki ruch:

To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa - nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19:00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę - Listę Przebojów

- skomentowała.

1 maja zostanie wyemitowane wydanie numer 1999 "Listy przebojów", a audycję poprowadzi Mariusz Owczarek. 2 maja słuchacze radiowej Trójki będą mieli natomiast okazję po raz pierwszy usłyszeć autorski format Piotra Metza pod tytułem "The Best Of LP3". Program Metza ma być podobny do "Listy przebojów", z którą stacja zdecydowała się pożegnać - oprócz głosowania audycja ma także obejmować mini koncerty oraz spotkania z artystami, z którymi słuchacze będą mogli się zapoznać już drugiego dnia majówki.

REKLAMA

O radiu przeczytasz więcej w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA