REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Make Life Harder zebrało rekordową kwotę na WOŚP. W tle wojna majonezów

Ponad 2,5 miliona złotych – tyle udało się zebrać w wirtualnej skarbonce Make Life Harder na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Profil pobił swój rekord z zeszłego roku o ponad 300 tys. złotych. Jednak nie o same pieniądze tu chodzi, a o atmosferę, w jakiej odbyła się zbiórka – fani MLH nie zawiedli w kwestii tytułowania swoich przelewów. Z kolei Michałowi Marszałowi, autorowi satyrycznego profilu pod jego nazwiskiem, znanego wcześniej jako Tygodnik Nie, udało się wylicytować spotkanie z Marianną Schreiber w Suntago.

30.01.2023
14:56
make life harder michal marszal zbiorka na wosp
REKLAMA

Make Life Harder to konto na Instagramie prowadzone przez Jakobe Mansztajna. W skrócie – to codzienna dawka zabawnych memów. Profil zebrał wokół siebie wyjątkową społeczność, z którą co roku organizuje wirtualną zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku na walkę z sepsą w całej Polsce zostało zebrane ponad 150 milionów złotych, w tym ponad 2,5 miliona dzięki wsparciu obserwujących MLH, którzy zapełniali wirtualną skarbonkę. Do akcji włączył się także Michał Marszał, który wraz z Make Life Harder jest współorganizatorem instagramowego plebiscytu na Dzbana Roku. W tym roku udało mu się wylicytować spotkanie z żoną ministra Schreibera – Marianną Schreiber.

REKLAMA

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na ten moment na koncie WOŚP widnieje deklarowana kwota 154 606 764 złotych. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". W tym roku celem WOŚP-u jest wyposażenie szpitali w urządzania pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami – deklaruje fundacja.

Prócz wolontariuszy i wolontariuszek, zbierających pieniądze do puszek, dzięki czemu cała Polska została zalana falą czerwonych serduszek z logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można było dokonać wpłaty również przelewem lub wylicytować jedną z wielu ciekawych aukcji na Allegro. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi podpisana przez Taco Hemingwaya sofa z okładki "Szprycera" za ponad 30 tys. złotych, udział w teledysku Viki Gabor za niemal 32 tys. złotych czy wizyta na planie serialu "Skazana" za prawie 11 tys. złotych.

W pomoc fundacji jak co roku włączyło się Make Life Harder, którzy z pomocą swoich obserwatorów i obserwatorek zebrali ponad 2,5 miliona złotych, pobijając tym samym swój rekord z poprzedniego roku o ponad 300 tys. złotych.

 class="wp-image-2221987"
Make Life Harder pobiło swój zeszłoroczny rekord o ponad 300 tys. złotych

Zbiórka Make Life Harder pod szyldem Kielecki kontra Winiary

Fani Make Life Harder nie zawiedli. Nie dość, że w porównaniu do zeszłego roku do wirtualnej skarbonki na WOŚP udało się dorzucić ponad 300 tys. złotych więcej, to jeszcze tytuły przelewów dostarczyły solidnej dawki humoru. MLH udostępniło najciekawsze z nich – pojawiła się oczywiście odwieczna walka majonezów Kieleckiego i Winiary.

REKLAMA
 class="wp-image-2221837"
Make Life Harder - zbiórka na WOŚP

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA