REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale

Marvel i DC: lista wszystkich filmów i seriali o superbohaterach zapowiedzianych na 2023 r.

Na przestrzeni następnych 12 miesięcy do kin i serwisów VOD trafi 9 filmów i 12 seriali o superbohaterach od Marvela i DC. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zapowiedzi Disneya i Warner Bros. Discovery na 2023 r.

18.01.2023
18:31
marvel-jak-ogladac-filmy-seriale-disney-plus-mcu-kolejnosc-chronologiczna
REKLAMA

Superbohaterowie pokroju Spider-ManaIron ManaBatmana i Supermana zawładnęli zarówno Hollywoodem, jak i małymi ekranami. Produkcje na podstawie komiksów Marvela i DC zarabiają masę pieniędzy i są jednymi a najbardziej wyczekiwanych filmów i seriali. Nic dziwnego, że powstają wręcz taśmowo, a do kin i serwisów VOD ma trafić w tym roku aż 21 nowości. Przyjrzyjmy się zapowiedziom.

REKLAMA

Jakie filmy Marvela zobaczymy w 2023 w kinie?

W tym roku Marvel zaplanował dla widzów trzy filmy z serii Marvel Cinematic Universe, ale to nie koniec. Filmami fabularnymi i animowanymi na podstawie komiksów wydawnictwa założonego przez Stana Lee zajmuje się również wytwórnia Sony, która dzierży prawa do Spider-Mana z przyległościami i ma w tym roku dla nas zaplanowane dwie produkcje. Pełna lista wygląda następująco:

- Ant-Man i Osa: Kwantomania (Marvel Studios, 17 lutego 2023 r.);
- Strażnicy Galaktyki Vol. 3 (Marvel Studios, 5 maja 2023 r.);
- Spider-Man: Poprzez multiwersum (animacja Sony, 2 czerwca 2023 r.);
- The Marvels (Marvel Studios, 28 lipca 2023 r.);
- Kraven the Hunter (film aktorski Sony, 6 października 2023 r.).

Oprócz tego w produkcji są filmy Marvel Studios takie jak „Thunderbolts”, „Kapitan Ameryka 4”, „Deadpool 3”, „Blade”, „Fantastyczna Czwórka”, „Avengers: The Kang Dynasty” i „Avengers: Secret Wars”. Sony również pracuje nad kilkoma projektami, a wśród nich jest trzeci film animowany z serii „Spider-Verse”, ale nie mamy żadnych informacji na temat nowego aktorskiego „Spider-Mana”.

Seriale z cyklu MCU na Disney+ - lista nowości na 2023

Seriale z cyklu Marvel Cinematic Universe udostępniane są w serwisie Disney+ i od zeszłego roku można je oglądać w Polsce w dniu amerykańskiej premiery. Na nadchodzący rok zaplanowano premierę 8 produkcji w odcinkach, wśród których są zarówno zupełnie nowe serie, jak i kontynuacje:

- Moon Girl and Devil Dinosaur (1. sezon, 10 lutego 2023 r.);
- Sekretna Inwazja (1. sezon, wiosna 2023 r.);
- A co, gdyby…? (2. sezon, połowa 2023 r.);
- Loki (2. sezon, lato 2023 r.);
- X-Men ’97 (jesień 2023 r.);
- Ironheart (koniec 2023 r.);
- Agatha: Coven of Chaos (koniec 2023 r.);
- Echo (koniec 2023 r.).

Nie ma przy tym jednak pewności, czy wszystkie wspomniane tytuły faktycznie doczekają się premiery w 2023 r. Pojawiły się niedawno doniesienia, że premiera ostatnich dwóch z nich może zostać przesunięta. Czekamy z niecierpliwością na informacje w tej sprawie, a także wieści o kolejnych sezonach seriali „Hawkeye”, „Moon Knight” i „She-Hulk” oraz zapowiedzianego już „Daredevil: Born Again”.

DC i kinowe filmy o superbohaterach w 2023

Kondycja kinowego uniwersum DC nie jest zbyt dobra, a James Gunn zajmuje się obecnie jego restrukturyzacją. Do tego połączeniu się koncernów Warner Bros. i Discovery wiele projektów skasowano, a los innych jest niepewny. Mimo to w nadchodzącym roku do kin mają trafić 4 filmy o superbohaterach ze świata zamieszkiwanego przez Supermana i Batmana. Wśród nich są:

- Shazam! Gniew bogów (17 marca 2023 r.);
- The Flash (23 czerwca 2023 r.);
- Blue Beetle (18 sierpnia 2023 r.);
- Aquaman i Zaginione Królestwo (25 grudnia 2023 r.).

A co dalej z kinowym uniwersum DC? To wie (albo i nie) chyba tylko James Gunn. Oprócz tego w kolejnych latach spodziewamy się premiery takich sequeli jak „Joker: Folie a Deux” (4 października 2024 r.) i „The Batman 2” (brak przybliżonej daty premiery) w innych światach w ramach suprerbohaterskiego omniwersum rozwijanego przez Warner Bros. Discovery.

Seriale na podstawie komiksów DC w 2023 w HBO Max (i nie tylko)

REKLAMA

Seriale na podstawie komiksów Marvela trafiają na platformę Disney+, ale w przypadku konkurencji nie wygląda to już tak różowo. Niektóre z tytułów trafiają do polskiego HBO Max, ale część z opóźnieniem, inne do konkurencyjnych VOD, a jeszcze kolejne nie docierają do nas wcale. Do tego sporo z nich skasowano, a lista małoekranowych nowości DC na 2023 r., na które czekamy, zawiera jedynie 4 pozycje:

- The Flash (9. sezon, 8 lutego 2023 r.);
- Superman i Lois (3. sezon, 14 marca 2023 r.);
- Titans (4. sezon, część 2 - nieznana data premiery);
- Doom Patrol (4. sezon, część 2 - nieznana data premiery).

Nie wiadomo też, czy zapowiadany wcześniej na 2023 r. serial „Gotham Knights” o protegowanych Batmana wyjdzie. Wiemy zaś to, że zamówienia na drugi sezon doczekał się „Peacemaker” od Jamesa Gunna, ale jak na razie nie mamy informacji o jego dacie premiery. A co z „Pennyworthem”, „Naomi” i przyszłością „Arrowverse”? Myślę, że nad nimi można powoli stawiać już krzyżyk…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA