REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hugh Jackman wraca jako Wolverine! "Deadpool 3" z datą premiery

Ryan Reynolds nie bierze jeńców. Aktor wcielający się w słynnego najemnika z niewyparzoną gębą poinformował właśnie, w typowy dla siebie niefrasobliwy sposób, o dacie premiery filmu "Deadpool 3". Przy okazji zdradził, tak jakby mimochodem, który aktor zagra Wolverine'a w Marvel Cinematic Universe. Takiego castingu fani się z pewnością nie spodziewali. Hugh Jackman powraca!

28.09.2022
8:20
deadpool 3 wolverine hugh jackman ryan reynolds mcu marvel
REKLAMA

O tym, że "Deadpool 3" powstaje, wiemy od lat. Ryan Reynolds wypadł fenomenalnie w dwóch filmach poświęconych tej postaci od wytwórni Fox i nic dziwnego, że dostał angaż od Disneya, gdy tylko Myszka Miki przejęła prawa do X-Menów z przyległościami. Do tej pory jednak o tym obrazie było jednak strasznie cicho - aż do dziś.

REKLAMA

Czytaj też:

"Deadpool 3" trafi na ekrany kin 6 września 2024 r.

Ryan Reynolds wrzucił na swój profil w serwisie Twitter krótki materiał wideo, w którym opowiada o przebiegu prac nad filmem "Deadpool 3", który ma wyreżyserować Shawn Levy ("Free Guy"). Jak to aktor ma w zwyczaju, robi sobie przy tym niezłe jaja i reklamuje swoją własną markę ginu o nazwie Aviation. Do tego puszcza oczka do fanów komiksów Marvela z kamiennym wyrazem twarzy.

W klipie pada przy tym data premiery "Deadpoola 3", którego napiszą Wendy Molyneaux i Lizzie Molyneaux-Loeglin, ale tak naprawdę mało kto zwraca teraz na to uwagę. Wszystko dlatego, że Ryan Reynolds namówił swojego starego druha na to, żeby przewinął się gdzieś w tle we wspomnianym klipie. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w produkcji pojawi się Wolverine i... kto go zagra.

Hugh Jackman powróci jako Wolverine w Marvel Cinematic Universe.

W filmiku udostępnionym przez Ryana Reynoldsa aktor "przyznaje" wprost, iż ma pustkę w głowie, a jego "pomysłem" na nową produkcję z Deadpoolem jest ściągnięcie do niej Hugh Jackamana. To spore zaskoczenie, gdyż aktor, który po raz pierwszy zagrał Wolverine'a w "X-Menach" z 2000 r. pożegnał się z tą postacią pięć lat temu w "Loganie" (swoją drogą nominowanym do Oskara).

Mimo to fani po cichu wyrażali nadzieję, iż po przejęciu wytwórni Fox przez Disneya aktor ponownie pokaże na ekranie swoje szpony, a nasze modły zostały najwyraźniej wysłuchane. Ryan Reynolds zresztą już pięć lat temu wspominał o tym, że chciałby jeszcze raz wystąpić u boku Hugh Jackmana w filmie o X-Menach i teraz jego życzenie się wreszcie spełni.

X-Meni w MCU zaczynają się rozpychać

Co prawda Disney nie zapowiedział jeszcze filmu o mutantach per se, ale pierwszy homo superior pojawił się w ramach MCU w tym roku w filmie "Doktor Strange w multiwersum szaleństwa". W dodatku za pierwszą mutantkę z Ziemi-616 uznaje się w dodatku Ms. Marvel, w co sam średnio wierzę, ale... w odkryciu, iż należy do rasy Inhumans, pomagał jej nie kto inny, jak właśnie Wolverine.

Marvel pracuje przy tym nad animacją "X-Men '97", która będzie bezpośrednią kontynuacją kultowego serialu "X-Men: The Animated Series" dla dzieci (i nie tylko!) z lat 90., który w Polsce mogliśmy oglądać na kanale Fox Kids. Prawdopodobnie akurat ta produkcja z MCU nie będzie powiązana bezpośrednio, aczkolwiek na tym etapie i tego nie da się wykluczyć.

Pojawienie się Wolverine'a w MCU zwiastował przy tym serial "She-Hulk".

W serialu o Jennifer Walter mogliśmy przeczytać fikcyjne wiadomości. Jeden z nagłówków wspominał o "facecie ze szponami walczącym w klatce". Uznaliśmy to za easter-egga odnoszącego się do "X-Menów", gdzie w podobnej sytuacji poznaliśmy Jamesa Howletta a.k.a. Logana, ale najwyraźniej było w tym coś więcej.

Przyznam, że tak jak z jednej strony liczyłem na to, że w Wolverine'a wcieli się w MCU ktoś pokroju Karla Urbana albo Antony'ego Starra, tak jestem teraz ciutkę tym obrotem spraw podekscytowany. Hugh Jackman jest fenomenalnym aktorem, który w postać Logana naprawdę tchnął życie.

REKLAMA

Nie zdziwię się przy tym, jeśli "Deadpool 3" okaże się dla Hugh Jackmana okazją do przekazania pochodni nowemu Wolverine'owi. To idealny moment, by wcieliła się w tę postać Dafne Keen, która zagrała w filmie "Logan" słynną Laurę Kinney, czyli żeńskiego klona Jamesa Howletta o kryptonimie X-23.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA