REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Mata wypuścił nowy kawałek. Moje podekscytowanie nadchodzącym albumem nieco zmalało

Do premiery najnowszego albumu Maty pozostało zaledwie kilka dni. Tymczasem raper opublikował kolejny kawałek, który zamiast podgrzać atmosferę wokół jego nadchodzącego krążka, raczej ostudza emocje. "JESTEŚ POJ384NA" to nie list miłosny do fanek, a raczej krótka wiadomość do słuchaczek, której - choć słowa nie mają większego sensu - całkiem przyjemnie się słucha.

04.09.2023
14:01
mata jesteś pojebana nowy kawałek opinia tekst
REKLAMA

Spotify odlicza czas do premiery krążka Maty - już za 3 dni i kilkanaście godzin światło dzienne ujrzy album "<33", który był przez rapera mocno promowany. W momencie zakupu preorderu fani nie mieli pojęcia ani o tym, jak będzie wyglądać album, ani o tym, co na nim usłyszą. Był to ze strony Michała Matczaka zabieg celowy - chciał bowiem sprawdzić, kto ufa mu na tyle, żeby w ciemno wpakować 133,33 zł. Premiera płyty miała odbyć się 26 maja, jednak Mata w ostatniej chwili zmienił datę, a w zamian za to zorganizował dla wszystkich preorderowiczów imprezę urodzinową w Warszawie. Tym razem data jest przyklepana, a na Spotify można już zobaczyć, jakie tracki pojawią się na "<33". Do tej pory młody raper podzielił się ze słuchaczami kawałkami "PŁYTA NIE SIADA", "Kryształowa kula" oraz "M", a wczoraj dołączył do nich utwór "JESTEŚ POJ384NA".

REKLAMA
Mata - "JESTEŚ POJ384NA"
REKLAMA

"JESTEŚ POJ384NA", czyli nowy kawałek Maty, który da się lubić, choć niewiele w nim sensu

Kawałek "JESTEŚ POJ384NA" można by było nazwać listem miłosnym do fanek Maty, choć za wiele poezji w nim nie ma. Zostańmy zatem przy tym, że to raczej przyjemna dla ucha, krótka wiadomość na Messengerze - niezbyt spójna, a, jak to zwykle bywa podczas pisania, podzielona na kawałki. Do bitu, który jest bardzo chwytliwy i wakacyjny, z pewnością bujać się będzie niejeden klub. Treść z kolei pozostaje raczej na drugim planie, a to z tego względu, że to raczej teledysk miał być bardziej wyeksponowany. Dynamiczny klip jest bowiem zlepkiem nagrań z koncertów Maty oraz wspomnień z tras koncertowych, przeplatanych animacjami i amatorskimi filmikami z telefonu. Z pewną dozą wzruszenia patrzy się na to, jak daleko zaszedł młody Matczak, widząc tłumy fanów i fanek na jego koncertach. A biorąc pod uwagę fakt, że raper zadecydował o odejściu z SBM Label, nagranie jego dorobku porusza jeszcze mocniej.

"JESTEŚ POJ384NA" to zatem chwytliwy, choć niezbyt odkrywczy kawałek, który niewiele wnosi na nową płytę Maty w porównaniu choćby do "Kryształowej kuli". Nie można oczywiście oczekiwać, że każdy kawałek artysty będzie kolejną "Patointeligencją", jednak widać, że raper wciąż próbuje czegoś nowego, w czym obecnie najlepiej się czuje. Pozostaje zatem czekać na album "<33", aby móc w pełni ocenić, jak młody Matczak dał sobie radę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA