REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powieść autorki "Zaginionej dziewczyny" dostanie adaptację. Nad serialem pracuje HBO

Kolejna powieść Gillian Flynn zostanie zekranizowana. Nad serialową adaptacją książki autorki "Zaginionej dziewczyny" i "Ostrych przedmiotów" pracuje HBO.

31.01.2024
11:13
mroczny zakatek serial hbo gillian flynn
REKLAMA

Zarówno "Zaginiona dziewczyna" z Benem Affleckiem i Rosamund Pike, jak i "Ostre przedmioty" z Amy Adams w roli głównej to produkcje, które udowadniają, że adaptacje powieści Gillian Flynn zwykle kończą się dobrze. Jest jednak jeden wyjątek, który potwierdza regułę; film "Mroczny zakątek" z Charlize Theron, który zadebiutował w 2015 r., został oceniony raczej krytycznie w porównaniu do pozostałych dwóch ekranizacji powieści Flynn. Mimo to twórcy postanowili wykonać drugie podejście do thrillera popularnej pisarki i tym razem na motywach jej tytułu ma powstać miniserial produkcji HBO.

REKLAMA

Powstanie serial na podstawie powieści Gillian Flynn. Pracuje nad nim HBO

Fabuła powieści skupia się na Libby Day, która w młodości straciła matkę i dwie starsze siostry w wyniku zabójstwa. Jej zeznania doprowadziły do tego, że jej piętnastoletni brat Ben został skazany na dożywocie. Dziś, po 25 latach Ben nadal przebywa za kratkami, a Libby desperacko potrzebuje pieniędzy.

Tymczasem członkowie Klubu Zbrodni, stowarzyszenia, które jest zafascynowane tajemniczymi zabójstwami, twierdzą, że Ben jest niewinny i został niesłusznie skazany. W zamian za pomoc w jego uwolnieniu proponują Libby pieniądze, a kobieta godzi się na propozycję. Bohaterka będzie musiała tym samym poradzić sobie z demonami przeszłości i wrócić wspomnieniami do tamtej brutalnej nocy, by ocenić, co pamięta naprawdę, a co wmówiono jej w trakcie śledztwa. Może okazać się bowiem, że śledczy popełnili kolosalny błąd, a ona sama w końcu dowie się prawdy o swojej rodzinie.

Zwiastun filmu "Mroczny zakątek" (2015)

Jak podaje serwis Variety, HBO pracuje obecnie nad serialem na podstawie książki "Mroczny zakątek" autorstwa Gillian Flynn. Pisarka jest jego współtwórczynią oraz współscenarzystką wraz z Brettem Johnsonem, który jest odpowiedzialny za scenariusz wielu odcinków seriali "Ray Donovan" oraz "Mad Men". Jeśli projekt dostanie zielone światło, serialowa wersja "Mrocznego zakątka" może okazać się jedną z lepszych produkcji HBO, która zostanie być może przychylniej oceniona, niż jej filmowy odpowiednik.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu ze zwiastuna filmu "Mroczny zakątek" na YouTube.

REKLAMA

O produkcjach na motywach powieści Gillian Flynn piszemy więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA