REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Widzowie kisną z "Klanu". Arcywrogiem rodziny zostanie gnilica mózgowata

Scenarzyści "Klanu" nie przestają zaskakiwać. Był meteoryt, było absurdalne wesele, aż w końcu przyszedł czas na kolejny osobliwy pomysł twórców serialu - dom Chojnickich opanuje bowiem niebezpieczny dla zdrowia grzyb, który nie pozwoli wrócić rodzinie do swojej posiadłości. Co na to widzowie?

14.08.2023
12:28
Widzowie kisną z "Klanu". Arcywrogiem Chojnickich zostanie gnilica mózgowata
REKLAMA

"Klan" jest najdłużej emitowanym polskim serialem i nic dziwnego, że twórcy starają się za wszelką cenę zatrzymać widzów przed telewizorami. Tyle tylko, że pomysły scenarzystów są często tak absurdalne, że stają się obiektem żartów, a fani nie szczędzą komentarzy wobec osobliwych scen w produkcji. Pod koniec 2022 roku w "Klanie" na dom Elżbiety i Jerzego Chojnickich spadł meteoryt, który zmusił ich do wyprowadzki do sąsiadów, a całkiem niedawno w jednym z odcinków pojawiła się scena, w której po ślubie Dominiki i Karola goście mieli udać się na kebaba. Tym razem scenarzyści znów popuścili wodze fantazji, co poskutkowało tym, że dom na Sadybie zostanie zaatakowany przez niebezpieczny dla zdrowia grzyb.

REKLAMA

Kolejny, absurdalny pomysł scenarzystów "Klanu". Dom bohaterów opanuje niebezpieczny grzyb

Wśród wrześniowych odcinków popularnej telenoweli pojawi się epizod, w którym Chojniccy usłyszą nieprzyjemną ekspertyzę. Okaże się bowiem, że dom na Sadybie stał się miejscem, gdzie od dawna rozwijały się niebezpieczne dla zdrowia grzyby - gnilica mózgowata i stroczek - których pozbycie się jest niezwykle kosztowne, a jednocześnie nie ma pewności, że problem zostanie raz na zawsze zlikwidowany:

Lista chorób wywoływanych przez pleśnie jest długa. Z nowotworami na czele. Kochani, ja rozumiem, że to rodzinne gniazdo, że wspomnienia, więzi... Wszystko rozumiem, ale życie mamy tylko jedno. Ja bym już o ten dom nie walczył. I jestem pewny, że gdyby żyli nasi rodzice, byliby tego samego zdania

- ma brzmieć kwestia Pawła Lubicza w jednym z odcinków.
"Klan" - zabawne momenty w serialu

Wprowadzając grzyba do serialu i zmuszając bohaterów do wyprowadzki, twórcy "Klanu" dają do zrozumienia, że posiadłość Chojnickich niebawem zniknie z ekranów. Jak podaje serwis WP, okazuje się, że Alicja i Wiesław Jankowscy, którzy są właścicielami serialowego domu i do tej pory użyczali wnętrz do produkcji, zrezygnowali. Skutkuje to tym, że w "Klanie" nie pojawią się już sceny w domu na Sadybie, który w rzeczywistości ulokowany jest w Podkowie Leśnej.

Jak nietrudno się domyśleć, widzowie w najnowszym pomyśle scenarzystów znaleźli kolejny powód do żartów, podkreślając, że scenarzyści "wymyślają już straszne głupoty" i spekulując, że absurdalne wątki są pisane specjalnie, by w ten sposób stały się viralem w interencie:

REKLAMA

Gnilica mózgowata to chyba ten serial opanowała, i to dawno temu

- komentują internauci.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA