REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowy "Obcy" będzie świetny. Mamy na to zwiastun

"Obcy: Romulus" zbliża się wielkimi krokami, więc i kampania marketingowa nabiera tempa. Właśnie dostaliśmy pierwszy pełny zwiastun nadchodzącego filmu. Co więcej, jest tak dobry, że będziecie krzyczeć z radości. Spokojnie, w kosmosie i tak nikt tego nie usłyszy.

04.06.2024
19:18
obcy romulus premiera
REKLAMA

"Romulus" to siódma odsłona kinowego uniwersum "Obcego". Początkowo film zapowiadano jako projekt osobny, niepowiązany z franczyzą. Do tego miał się pojawić w streamingu (w Stanach Zjednoczonych na Hulu). Decydenci zmienili jednak zdanie jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. I bardzo dobrze. Głównie dlatego, że, jak zobaczycie na udostępnionym właśnie zwiastunie, to widowisko skrojone pod wielki ekran.

Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami przedstawionymi w najlepszych częściach oryginalnej serii - "Ósmym pasażerze Nostromo" i "Decydującym starciem". Tytułowy Romulus to nazwa dryfującego wraku stacji badawczej. Grupa osób specjalizujących się w odzyskiwaniu cennych elementów i artefaktów z porzuconych stacji i statków postanawia go zbadać. Zanim zorientują się, że to dla nich śmiertelna pułapka, będzie już za późno. Czeka ich bliskie spotkanie z krwiożerczymi kosmitami.

REKLAMA

Obcy: Romulus - zwiastun filmu

Chociaż poprzednią odsłonę uniwersum "Przymierze" wyreżyserował twórca "Ósmego pasażera Nostromo", tym razem Ridley Scott jest jedynie producentem. Za kamerą stanął natomiast Fede Alvarez, twórca rebootu "Martwego zła" z 2013 roku i "Nie oddychaj". Co to oznacza? Że będzie strasznie. Udostępniony trailer zresztą to potwierdza:

Oby: Romulus - premiera

"Obcy: Romulus" będzie nawiązywał do pierwszych części serii (zarówno do "Ósmego pasażera Nostromo" jak i "Decydującego starcia"). Szykuje się więc bardzo stylowe widowisko. Tym bardziej że reżyser stawia w nim na efekty specjalne. Sam już to podkreślał w udzielanych wywiadach. Jak mówił w rozmowie z The Hollywood Reporter, choć nie jest przeciwnikiem CGI, "jeśli chodzi o spotkanie twarzą w twarz z potworem, nic nie przebije praktycznych efektów".

REKLAMA

W główną rolę w "Obcym: Romulusie" wciela się Cailee Spaeny, znana m.in. z "Pacific Rim: Rebelii", "Priscilli" czy niedawnego "Civil War". Prócz niej na ekranie zobaczymy jeszcze Davida Jonssona, Archiego Renaux, Isabelę Merced, Spike'a Fearna i Aileen Wu. Produkcja zadebiutuje w polskich kinach już 15 sierpnia.

Więcej o "Obcym" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA