REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Patryk Vega wreszcie bez żenady. Zwiastun nowego „Pitbulla” wygląda zaskakująco dobrze

Kontrowersyjny reżyser renomę w polskiej kinematografii wyrobił sobie za sprawą „Pitbulla” sprzed ponad 15 lat. Potem jego reputacja pikowała, a w ryzach trzymały ją kolejne odsłony filmowych serii, z którymi też bywało różnie. Zapowiedź nowej produkcji nie żenuje – po raz pierwszy od bardzo dawna.

03.08.2021
10:38
pitbull 2021 vega grabowski blachowicz zwiastun
REKLAMA

Dosłownie wczoraj informowaliśmy, że nowy film Wojtka Smarzowskiego będzie nosić taki sam tytuł, co jego debiut, czyli „Wesele”. Najwidoczniej zapanowała jakaś moda na nazywanie w ten sposób swoich produkcji, bo nowy film Patryka Vegi będzie się nazywał po prostu „Pitbull” (albo jego podtytuł będzie jeszcze ogłoszony).

REKLAMA

Po filmie i rozszerzającym go serialu „Pitbull” (2005 i 2007 rok) Vega odpoczął sobie od uniwersum z Despero (Marcin Dorociński), Gebelsem (Andrzej Grabowski), Benkiem (Janusz Gajos), Metylem (Krzysztof Stroiński) i resztą ferajny. Dopiero w 2016 roku zaprowadził „Nowe porządki”, które przejęły „Niebezpieczne kobiety”. Oba filmy rozwaliły box office – tylko w weekendy otwarcia zobaczyło je w sumie milion osób.

Zwiastun nowego „Pitbulla” wygląda bardzo obiecująco. Powraca w nim Gebels (Grabowski) i pojawia się mistrz UFC Jan Błachowicz.

W 2018 roku Władysław Pasikowski nakręcił „Ostatniego psa”, który łączył specyficzną, „komediową” odsłonę kina Vegi, a także rasowego akcyjniaka, w którym fabuła liczy się bardziej niż wypowiadane suchary i bluzgi. Kolejny „Pitbull” był wcześniej zapowiadany jako „Królowa chuliganów”. Podtytuł jednak albo usunięto... albo czeka nas zupełnie inny film.

Zwiastun utrzymany jest w mrocznym i poważnym tonie – zupełnie odzwyczailiśmy się od takiego Patryka Vegi. Pojawia się w nim część starej gwardii z Grabowskim na czele, a w tle słyszymy fragment Księgi Psalmów. Na ekranie zobaczymy też mistrz UFC Jana Błachowicza w roli policjanta. W kwietniu zobaczyliśmy go na wspólnej fotce z reżyserem.

REKLAMA

W tym roku zobaczyliśmy już dwa filmy Patryka Vegi – dokumenty „Oczy diabła” i wywiad z mężczyzną, z którego „Cyganie zrobili męską prostytutkę”. Przed nami dwa kolejne, już fabularne obrazy. „Small World” o handlu dziećmi – premiera 10 września, a także „Miłość, śmierć & pandemia” – na razie bez daty wejścia do kin, ale dostał na niego rządowe dofinansowanie.

Premiera nowego „Pitbulla” Patryka Vegi 11 listopada 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA