REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Robert Downey Jr. w nowej produkcji od HBO. Jest data premiery

W sieci zadebiutował zwiastun serialu HBO Max "Sympatyk" z Robertem Downeyem Jr. W produkcji stworzonej przez Chan-wook Parka i Dona McKellara zobaczymy wiele twarzy aktora - zdobywca Oscara za rolę w "Oppenheimerze" wcieli się bowiem w różnych przedstawicieli amerykańskiego establishmentu i jak na razie wygląda na to, że jest na co czekać. Kiedy premiera?

29.03.2024
15:24
robert downey jr sympatyk premiera hbo max
REKLAMA

Po zdobyciu Oscara Robert Downey Jr. nie osiadł na laurach i wcale nie zamierza sobie robić przerwy. W minionym roku pojawiły się doniesienia, że film "Sherlock Holmes 3", gdzie aktor ma ponownie wcielić się w ekscentrycznego detektywa, jednak powstanie. Na ten moment szczegóły nie są jednak znane, oprócz tego, że potwierdzono, iż produkcja jest zarówno dla Warner Bros., jak i dla Downeya Jr. priorytetem. Pewnym jest jednak, że w międzyczasie zobaczymy aktora w zupełnie nowej roli... a właściwie rolach. W sieci zadebiutował już zwiastun serialu "Sympatyk", który już niebawem wpadnie na platformę HBO Max.

REKLAMA

"Sympatyk": kiedy premiera serialu? Wystąpi w nim Robert Downey Jr.

"Sympatyk" to czarna komedia historyczna, która oparta jest o nagrodzoną Pulitzerem powieść autorstwa Vieta Thanha o tym samym tytule ("The Sympathizer"). Showrunnerami serialu są Don McKellar i Chan-wook Park, który jest jednocześnie reżyserem produkcji. Jej fabuła skupia się na historii Kapitana, wietnamsko-francuskiego komunistycznego szpiega, który pod koniec wojny w Wietnamie zostaje zmuszony do ucieczki ze swoim generałem do Stanów Zjednoczonych. Żyjąc wśród osób uchodźczych z Wietnamu Południowego, potajemnie szpieguje społeczność, będąc rozdarty między byciem lojalnym a obowiązkami nowego życia.

W obsadzie znaleźli się: Hoa Xuande ("Cowboy Bebop") jako Kapitan, Sandra Oh ("Obsesja Eve") jako feministka, Fred Nguyen Khan ("mother!") jako Bon, Toan Le ("Zabójcze porachunki") a także Nguyen Cao Ky Duyen jako żona generała. Na ekranie pojawi się także Robert Downey Jr., który wcieli się w kilka ról - aktor wcieli się bowiem w kilku przedstawicieli amerykańskiego establishmentu, takich jak początkujący kongresmana, agenta CIA czy reżysera filmu.

Premiera serialu "Sympatyk" z Robertem Downeyem Jr. 15 kwietnia w serwisie HBO Max.

HBO Max: zwiastun serialu sympatyk
REKLAMA

O Robercie Downeyu Jr. przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA