REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Neil Gaiman potwierdza: telewizyjne uniwersum Sandmana stało się faktem

Serial "Dead Boy Detectives", do którego odcinek pilotażowy nakręcono już ponad rok temu, nie trafi na ekrany przed 2024 rokiem. Gdy w lutym poinformowano, że produkcja nie zadebiutuje na HBO Max, lecz na Netfliksie, fani zaczęli zastanawiać się nad tym, czy będzie ona elementem większego telewizyjnego uniwersum. Neil Gaiman nareszcie udzielił odpowiedzi na to pytanie.

21.04.2023
12:58
sandman uniwersum serial dead boy detectives neil gaiman netflix
REKLAMA

Jakkolwiek opowieść "Dead Boy Detectives" jest z założenia spin-offem "Sandmana", bo skupia się na dwóch chłopcach, którzy po raz pierwszy pojawili się właśnie na łamach tego komiksu, fani nie byli pewni, czy poświęcony tym postaciom serial będzie powiązany z dostępną na Netfliksie produkcją z Tomem Sturridgem w tytułowej roli.

Tym bardziej, że Charles Rowland i Edwin Payne zaliczyli swój ekranowy debiut w innym serialu DC: "Doom Patrol" - choć z drugiej strony fakt zaangażowania innych aktorów zdawał się wykluczać możliwość, że to te same inkarnacje. Na szczęście wątpliwości rozwiał już sam Neil Gaiman.

REKLAMA

Czytaj także:

Dead Boy Detectives: uniwersum Sandmana

Twórca potwierdził na Twitterze, że akcja serialu będzie rozgrywać się w telewizyjnym uniwersum Sandmana. Odpowiedział w ten sposób na pytania fanów, którzy zastanawiali się, czy produkcja otrzyma własną oś czasu, czy będzie powiązana z innymi adaptacjami.

HBO Max zamówiło pilota we wrześniu 2021 r., czyli blisko rok przed premierą serialu "Sandman". W kwietniu 2022 całość otrzymała zielone światło, a w lutym 2023 potwierdzono, że tytuł wyląduje ostatecznie na Netfliksie - w przeciwnym wypadku kolidowałby bowiem z nowymi planami Jamesa Gunna i Petera Safrana dotyczącymi DC Universe. Według showrunnera i scenarzysty "Doom Patrol", Steve'a Yockeya, produkcja serialu została oficjalnie zakończona 18 kwietnia, a Gaiman wyraził olbrzymie podekscytowanie postępami.

REKLAMA

Oprócz "Dead Boy Detectives" i nowych odcinków "The Sandman", Gaiman pracuje obecnie nad kilkoma innymi projektami. Sezon 2. "Good Omens" trafi na ekrany latem tego roku, a w postprodukcji jest już także telewizyjna adaptacja powieści "Chłopaki Anansiego" (zobaczymy ją w Amazon Prime Video).

Premiera "Detektywów" na Netfliksie ma teraz jeszcze więcej sensu - umożliwi crossovery, a przy odpowiedniej promocji i podkreśleniu związku z Sandmanem ma szansę popłynąć na olbrzymiej popularności tamtego serialu.

Wspomniani Charles Rowland i Edwin Payne to duchy dwóch chłopców, którzy - zamiast wyruszyć w zaświaty - pozostali na Ziemi, by rozwiązywać nadprzyrodzone zagadki kryminalne. W roli Payne'a zobaczymy debiutanta - George'a Rexstrewa. Jayden Revri ("Przeznaczenie: Saga Winx") będzie mu partnerował jako Rowland. Kassius Nelson wcieli się w ich żyjącą przyjaciółkę Crystal Palace. Autorem scenariusza jest Steve Yockey ("Stewardesa", "Nie z tego świata").

Sandman
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA