REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Miniseriale na majówkę. TOP 10 produkcji do obejrzenia w sam raz na długi weekend

Majówka to idealny czas na to, by nadrobić zaległości w streamingu, a tak się składa, że w ostatnim czasie do serwisów VOD wpadło całkiem sporo perełek. Pojawiły się wśród nich miniseriale, które obejrzycie w jeden weekend. Wybieramy TOP 10 tytułów dostępnych na platformach VOD, w tym na Netfliksie, Prime Video i Disney+.

03.05.2024
7:55
miniseriale na majowke krotkie seriale
REKLAMA

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim - okazja do tego, by odpocząć i nadrobić serialowe zaległości, które jakiś czas temu zadebiutowały w serwisach VOD. Są to miniseriale lub seriale z jednym sezonem, które będziecie mogli rozłożyć sobie na cały weekend. W niektórych przypadkach kilka dni majówki może wystarczyć nawet na więcej tytułów, a ich jedyną wadą jest to, że wciągną was do reszty i w żadnym wypadku nie będziecie chcieli ich sobie dawkować.

REKLAMA

Spis treści:

Miniseriale na majówkę, Netflix: Reniferek

"Reniferek" autorstwa Richarda Gadda to jeden z lepszych seriali, które w tym roku zadebiutowały na platformie Netflix. Produkcja to adaptacja nagradzanej sztuki teatralnej, która stała się hitem na festiwalu Edinburgh Fringe, a inspiracją do jej powstania była prawdziwa historia twórcy "Reniferka" - kiedy Gadd był pracownikiem baru, zaproponował pewnej kobiecie filiżankę herbaty na koszt firmy, gdyż z kilku powodów było mu żal nieznajomej. Drobny i niewinny gest, mający podnieść ją na duchu, otworzył drzwi do chorobliwej obsesji - dziwaczne rozmowy stawały się coraz bardziej natarczywe i szybko ewoluowały w prześladowanie.

Miniserial "Reniferek" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun serialu "Reniferek"

The Curse

Serial "The Curse" skupia się na dwójce bohaterów: Whitney (Emma Stone) i Asherze (Nathan Fielder) Siegelach, nowożeńcach, których celem jest przekonanie do wizji ekologicznego życia i budownictwa mieszkańców miasteczka Espanola w Nowym Meksyku. Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ ich plany postanawia pokrzyżować Dougie, ekscentryczny producent, który zamierza wykorzystać historię pary w reality show. Kiedy jednak Whitney i Asher zaczynają podejmować wątpliwe etycznie decyzje, ich konsekwencje błyskawicznie zaczynają wpływać na ich małżeństwo.

1. sezon serialu "The Curse" jest dostępny w serwisie SkyShowtime.

Szogun

"Szogun" to z pewnością jedna z tych produkcji, które zajmą wysokie miejsce w podsumowaniach TOP seriali 2024 r. Tytuł to adaptacja powieści Jamesa Clavella, a jego akcja rozgrywa się w 1600 r., kiedy Japonia stoi u progu wojny domowej. Bohaterem "Szoguna" jest lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który walczy o życie przeciwko wrogom z Rady Regentów. Tymczasem w pobliskiej wiosce rybackiej zostaje odnaleziony tajemniczy europejski okręt i okazuje się, że angielski pilot John Blackthorne (Cosmo Jarvis) ma do zaoferowania sekrety mogące pomóc zarówno Toranadze, jak i jemu samemu. Historia Toranagi i Blackthorne'a splata się ponadto z losami ich tłumaczki, Tody Mariko (Anna Sawai), ostatniej przedstawicielki upadłego rodu i tajemniczej chrześcijańskiej arystokratki.

Miniserial "Szogun" jest dostępny w serwisie Disney+.

Zwiastun serialu "Szogun"

Fallout

"Fallout", który zadebiutował na platformie Prime Video 11 kwietnia, to adaptacja jednej z najlepszych serii gier w historii o tym samym tytule. Akcja serialu rozgrywa się 200 lat po apokalipsie, kiedy mieszkańcy luksusowych schronów są zmuszeni do powrotu do świata na powierzchni. W roli Lucy MacLean wystąpiła Ella Purnell, a w Maximusa wcielił się Aaron Moten. W obsadzie znaleźli się także Moises Arias, Walton Goggins, Xelia Mendes-Jones, Kyle MacLachlan, Leslie Uggams, Zach Cherry oraz Dave Register.

1. sezon serialu "Fallout" jest dostępny w serwisie Prime Video.

Mary & George

Produkcja w reżyserii D.C. Moore'a z Julianne Moore i Nicholasem Galitzinem w rolach Mary i George'a oparta jest o powieść Benjamina Wooleya "The King's Assassin" z 2017 r. Opowiada o romansie króla Jakuba I (Tony Curran) z Georgem Villeresem, któremu udało się przeniknąć do wytwornego świata dzięki sprytnej i zaradnej matce, Mary. Kobieta, która uwolniła się od swojego toksycznego męża, postanowiła postawić wszystko na jedną kartę, przeznaczając oszczędności na wyjazd George'a do Francji, by tam nabrał ogłady i odniósł sukces. Nikt jednak nie spodziewał się, że dzięki swej urodzie zdoła rozkochać w sobie króla Jakuba I, który ostatecznie uczynił z niego najpierw królewskiego podczaszego, a później - lorda namiestnika Buckinghamshire i koniuszego królewskiego.

Miniserial "Mary & George" jest dostępny w serwisie SkyShowtime.

Zwiastun serialu "Mary & George"

Cristóbal Balenciaga

"Cristóbal Balenciaga" to biograficzna produkcja stworzona przez Aitora Arregiego i Jona Garano która skupia się na tytułowym hiszpańskim projektancie. Opowiada o debiucie Cristóbala Balenciagi w Paryżu, którego projekty, choć w Hiszpanii wyznaczały trendy, nie sprawdzają się w wyrafinowanym imperium mody, gdzie królują Chanel, Givenchy czy Dior. Obsesja na punkcie kontrolowania wszystkich aspektów swojego życia w pewnym momencie zdefiniuje styl Balenciagi, co uczyni go jednym z największych projektantów na świecie. W obsadzie znaleźli się m.in. Alberto San Juan, Josean Bengoetxea, Cecilia Solaguren, Adam Quintero, Gemma Whelan oraz Elvira Cuadrupani.

Miniserial "Cristobal Balenciaga" jest dostępny w serwisie Disney+.

Reżim

Bohaterką serialu "Reżim" jest kanclerka Elena Vernham (Kate Winslet), przywódczyni fikcyjnego narodu w "Europie Środkowej". Kobieta opłakuje zmarłego ojca i od dłuższego czasu nie opuszcza murów pałacu, popadając w coraz większą paranoję. Kiedy kanclerka nawiązuje współpracę polityczną ze Stanami Zjednoczonymi, nieoczekiwanie znajduje powiernika, jakim jest niestabilny żołnierz Herbert Zubak (Matthias Schoenaerts). W tym samym czasie mąż Eleny, jej doradcy oraz służba z przerażeniem obserwują rosnące wpływy Zubaka oraz próby zaistnienia na arenie międzynarodowej ich przywódczyni, co prowadzi do upadku całego kraju.

Miniserial "Reżim" jest dostępny w serwisie HBO Max.

Zwiastun serialu "Reżim"

Griselda

Akcja serialu "Griselda" rozpoczyna się w 1978 r. w Medellin w Kolumbii, kiedy Griselda Blanco (Sofia Vergara) wraz z dziećmi przenosi się do Miami. Rodzina zatrzymuje się u przyjaciółki Griseldy, Carmen (Vanessa Ferlito), gdzie w czwórkę gnieżdżą się w jednym pokoju. By związać koniec z końcem, Griselda zaczyna pracę w biurze podróży, jednak mimo to decyduje się zarobić pieniądze w inny sposób. Jej myśli krążą wokół kilograma kokainy, który udało się jej przemycić z Medellin. Kiedy postanawia za wszelką cenę nawiązać współpracę z lokalnymi baronami narkotykowymi, wpada na pewien pomysł, jak rozkręcić swój kokainowy biznes.

Tymczasem organy ścigania z DEA w Miami nie próżnują i zajmują się sprawą morderstwa na zapleczu restauracji "Mała Floryda", gdzie istnieje podejrzenie o handel narkotykami. W śledztwie uczestniczy June (Juliana Aidén Martinez), tłumaczka języka hiszpańskiego. Kobieta walczy o swoją pozycję wśród mężczyzn, którzy nie traktują jej poważnie.

Miniserial "Griselda" jest dostępny w serwisie Netflix.

Władcy przestworzy

"Władcy przestworzy" to najnowszy serial Apple TV+, który jest ekranizacją książki Donalda L. Millera o tym samym tytule. Produkcja skupia się na losach pilotów załogi bombowców 8. Armii Powietrznej, którzy podczas II wojny światowej, latając Boeingami B-17 Flying Fortress, ryzykują życiem w akcie braterstwa zrodzonym z odwagi, strat i zwycięstw. Producentami wykonawczymi "Władców przestworzy" są Steven Spielberg i Tom Hanks, a Austin Butler wcielił się w serialu w majora Gale'a Clevena.

Miniserial "Władcy przestworzy" jest dostępny w serwisie Apple TV+.

Zwiastun serialu "Władcy przestworzy"

Antracyt

Akcja francuskiego serialu "Antracyt" stworzonego przez Fanny'ego Roberta rozgrywa się w 1994 r. w alpejskiej wsi Levionna, gdzie dokonano szokującego odkrycia. W posiadłości Caleba Johanssona, charyzmatycznego przywódcy sekty Ecrins, miało miejsce zbiorowe samobójstwo 12 osób. Policji udało się dotrzeć do guru zgromadzenia po zabójstwie 17-letniej Roxanie Vial - dziewczyna, na której przeprowadzono makabryczny rytuał, zginęła wskutek ukamienowania. Sprawa sprzed lat zostaje ponownie otwarta po trzech dekadach, kiedy dziennikarz Solal Heilman, który badał tajemnicze zbiorowe samobójstwo w 1994 r., wraca do Levionny i znika, a jego córka Ida rusza śladem ojca.

Miniserial "Antracyt" jest dostępny w serwisie Netflix.

REKLAMA

O produkcjach Netfliksa piszemy więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA